wyszukanie zaawansowane

Galerie

Po co nam minerały?

Po co nam minerały?

Thinkstock

1/12

Minerały są istotnym składnikiem odżywczym, dostarczanym wraz z pożywieniem - organizm ludzki nie jest sam w stanie ich wytwarzać. Ich obecność w codziennym pożywieniu jest konieczna dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania naszych organizmów, wpływają one na pracę wielu układów, w tym układu krążenia, odpornościowego, nerwowego oraz na stan stawów i kości. Masa naszych ciał w około 4% składa się właśnie z minerałów. Dzielą się one na makro- i mikroelementy. Makroelementy to te, których naszych organizm potrzebuje dziennie więcej niż 100 mg, natomiast mikroelementy to te, których zapotrzebowanie nie przekracza 100 mg. Wśród tych pierwszych wymienia się np. chlor, fosfor, magnez, potas, sód, czy wapń, natomiast wśród mikroelementów bor, cynk, chrom, fluor, jod, mangan, miedź, selen, żelazo. Warto przyjrzeć się choćby niektórym z tych pierwiastków i poznać ich rolę w naszych organizmach.
Tekst:OJ/ESE/

Polecamy! Wybierz dietę dla siebie i schudnij!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/12
2011-01-22 16:40:10
~PATI

Co jadłeś dziś na śniadanie? Czy było ono pełnowartościowe? Czy dało Ci energię na dłuższy czas? Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Wiemy dlaczego. Przeczytaj naszą stronę. Zapytaj doradcę. zdrowesniadanie.info/gber es

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.