wyszukanie zaawansowane

Galerie

Dlaczego organim atakuje sam siebie?

Dlaczego organim atakuje sam siebie?

Thinkstock

1/6

Organizm ludzki, aby mógł sprawnie funkcjonować, potrzebuje skutecznej ochrony. Jest to zadanie układu immunologicznego (odpornościowego), który organizuje i steruje obroną przed wszelkimi ciałami obcymi przenikającymi do ustroju (bakteriami, wirusami i innymi drobnoustrojami). Układ immunologiczny identyfikuje agresora, stosuje wobec niego odpowiednie środki zabezpieczające i wreszcie eliminuje go z ustroju. Niestety, czasem się zdarza, iż organizm błędnie identyfikuje własne składniki, jako ciała obce. Taka sytuacja może doprowadzić do poważnych szkód ustrojowych.
Tekst: MD/ESE/

Polecamy! Kompleksowy test zdrowia online!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/6
2011-03-28 22:11:35
~RM

Dokładnie. Zupełnie nic z artykułu nie wynika. Są nawet kardynalne błędy. Nie choroba Chrona, ale Crohna. Zapomnieliście o twardzinie.

2011-03-28 15:51:46
~adwokat

Piszecie tu jakieś bzdury. Mnie dotknęła choroba autoimunologiczna o nazwie choroba Hajleja- Hajleja. Może ktoś na ten temat by coś powiedział a to po to zeby mi pomóc. Jakie są sposoby leczenia i jak z tym żyć a raczej jak zarabiać na życie?

2011-03-28 14:34:12
~ofiara auto

Z tego artykułu nic nie wynika. Jestem osoba, której organizm właśnie postanowił skutecznie się zwalczyć na wiele sposobów - bielactwo, przewlekły stan zapalny tarczycy... Miałam nadzieję, że ten artykuł coś wniesie, a tu porażka... Szkoda, bo autoimmunologia to ogromny problem.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.