wyszukanie zaawansowane

Galerie

Czy komputer niszczy wzrok?

Czy komputer niszczy wzrok?

Thinkstock

1/8

Komputer kontra dobry wzrok

Czy spędzanie czasu przed komputerem, smartfonem czy tabletem może być przyczyną poważnych kłopotów ze wzrokiem? Jak chronić oczy w świecie, w którym korzystanie z internetu jest niemal tak oczywiste jak odżywianie się.

Jeśli podczas wieczornych zabiegów higienicznych patrzysz w lustro i widzisz nabiegłe krwią oczy, może to oznaczać, że jesteś uzależniony od urządzeń cyfrowych. Należysz tym samym do grupy ludzi spędzających przed komputerem czy innym urządzeniem wymagającym wytężenia wzroku minimum dwie godziny bez przerwy. 90 proc. z nich cierpi na CVS (ang. computer vision syndrome – syndrom widzenia komputerowego). CVS objawia się tym, że obrazy zaczynają się rozmazywać i stają się niewyraźne. Syndromowi widzenia komputerowego towarzyszą bóle głowy i uczucie suchości oka, a jego bezpośrednim następstwem może być nawet krótkowzroczność (miopia). U maniaków komputerowych miopia może rozwinąć się nawet w ciągu kilku miesięcy. Najważniejsze więc, by zacząć chronić swoje oczy już dziś.

Tekst:MZO/mmch

Polecamy! Przeżyć przed komputerem

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

Tagi: wzrokkomputercvs
REKOMENDACJA
1/8
2016-09-09 14:42:21
~truskawka

tak sie naczytałam od was wszytskich, o tym jak pracujecie przed komputerem i pieką was oczy, ze postanowiłam kupić krople zanim i mi się to przytrafi. lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego co jkiś czas wkrapia sobie starazolin

2016-07-20 14:27:43
~kalina

Nie wiem, czy niszczy, ale na pewno komputer mega męczy oczy. Dlatego też używam starazolinu hydrobalance, bo przynosi mi błyskawiczną ulgę, a do tego mogę tych kropli używać z soczewkami

2016-02-28 21:52:44
~anula

Nie wiem, czy niszczy, ale na pewno męczy bardzo - często po pracy odczuwam suchość i zmęczenie. Ukojenie daje mi starazolin niebieski, krople z kwasem hialuronowym, które szybko łagodzą zmęczenie i dyskomfort

2015-06-24 17:42:31
~Kania

Niestety pracujac sporo na komputerze niszcze sobie strasznie wzrok. Postanowilam wiec cos z tym zrobic - popytalam sie znajomej farmaceutki co poleca i polecila mi suplement diety Gold Luteina. Moze faktycznie ulzy moim oczom?

2013-12-29 16:50:40
~Mały

Korzystanie z tych urządzeń jest nieuniknione i się pewnie jeszcze zwiększy ich powszechność, dlatego musimy świadomie korzystać z nich i z naszego wzroku. Ja codziennie zażywam suplement diety dla ochrony wzroku Vitrum Vision.

2013-08-22 23:03:34
~iwona

Ja własnie szukalam dla siebie odpowiedniego suplementu i chyba własnie dzieki Wam taki znalazłam :)

2013-08-22 07:31:43
~wanda

Ja też biorę luteinę bo inaczej to już chyba okulary bym nosiła, a kuracja tą niebieską bio komplex zapobiega zmęczeniu i pieczeniu oczu

2013-06-23 11:28:32
~aldona

Ja bardzo długo siedzie przed komputerem i naprawde teraz co przynosi znaczną ulge moim oczom to Luteina Bio Complex. To jest to co rzeczywiscie pomaga mi przetrwać 8h przed komputerem.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.