wyszukanie zaawansowane

Galerie

Rak piersi - co jeść, by się przed nim ustrzec

Rak piersi - co jeść, by się przed nim ustrzec

Thinkstock

1/6

Rak piersi - co jeść by się przed nim ustrzec

Nowotwór piersi nie musi być wyrokiem śmierci, choć z pewnością jest chorobą, która zbiera wielkie żniwo. Są sposoby, by się przed nim ustrzec. Choćby odpowiednia dieta.Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia, każdego roku na całym świecie wykrywa się ponad 11 milionów nowych zachorowań na raka. Co ósma osoba na świecie umiera przedwcześnie z tego powodu.

W naszym kraju najgłośniej mówi się o raku piersi. Nie ma się co dziwić, aż 20 proc. wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe dotyczy właśnie tej choroby. W ciągu ostatnich kilku lat zachorowalność wzrosła o ok. 4-5 proc. Najczęściej nowotwory piersi pojawiają się u kobiet pomiędzy 45. a 69. rokiem życia. Statystyki ujawniają, że w tej grupie jest ponad 50 proc. wszystkich zachorowań.

Tekst:ml/mmch

Polecamy! Kompleksowy test zdrowia online!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

Tagi: rak piersirakwitamina e
REKOMENDACJA
1/6
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.