wyszukanie zaawansowane

Galerie

Nie lekceważ tego bólu!

Nie lekceważ tego bólu!

Thinkstock

1/5

Zdecydowana większość z nas zaznała kiedyś bólu głowy. Czasami bóle są intensywne, ale krótkotrwałe, kiedy indziej ból potrafi trzymać kilka dni. Wszystko zależy od jego przyczyny. Głowa to najbardziej złożona i bogata w struktury anatomiczne część ciała człowieka. Boleć może skóra głowy i kości czaszki, albo mięśnie, rozcięgna i powięzie głowy i szyi. Ból może wywodzić się również z opon mózgu, dotyczyć pni nerwowych, unerwiających twarz, albo pochodzić z nieleczonych zębów, chorych zatok, ucha lub oka. Częstym problemem, powodującym jest również uszkodzony staw żuchwowy. Bóle głowy mogą być tylko objawem towarzyszącym innemu schorzeniu, na przykład zapaleniu opon mózgowo- rdzeniowych, krwotokom, jaskrze, stanom ropnym zębów i tkanek miękkich jamy ustnej i nosogardzieli, a także guzom zlokalizowanym wewnątrzczaszkowo.
Tekst: UD/ESE/

Polecamy! Kompleksowy test zdrowia online!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/5
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.