wyszukanie zaawansowane

Galerie

O czym świadczy swędzenie skóry?

O czym świadczy swędzenie skóry?

Thinkstock

1/7

Swędzenie skóry potrafi być bardzo uciążliwe. Chociaż zwykle podejrzewamy, iż ma związek z infekcjami skóry, niejednokrotnie świadczy ono o chorobie. Warto wiedzieć, jakim schorzeniom towarzyszy swędzenie.

Niedoczynność tarczycy
Jedną z takich chorób, której symptomem jest swędzenie, jest niedoczynność tarczycy. Skóra staje się bardzo sucha, a następnie zaczyna łuszczyć się i swędzić. Inne objawy to między innymi silne odczuwanie zimna, problemy z koncentracją, senność, apatia, ogólne osłabienie organizmu, przerzedzanie się włosów, obrzęki na powiekach i dłoniach, zaparcia. Te objawy powinny skłonić do jak najszybszej wizyty u lekarza.
Tekst: OJ/ESE/

Polecamy! Kompleksowy test zdrowia online!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/7
2011-05-13 17:10:22
~juz zdrowy

" Dlatego nie należy go lekceważyć i z każdym uporczywym świądem udać się do lekarza rodzinnego lub do dermatologa." - prawda! Jest jednak jedno ale. Należy pójść do lekarza, który zna się na swojej pracy. Ja się drapałem przez ok. rok i nie mogli znaleźć przyczyny - jak się później okazało była to ziarnica złośliwa. Na dodatek wykrył ją student medycyny, nie lekarz. Jednak pamiętajcie- lekarz też człowiek!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.