wyszukanie zaawansowane

Galerie

Diety, które wyniszczają organizm

Diety, które wyniszczają organizm

Creatas/Thinkstock

1/7

Niezdrowe diety

Gdy staniemy przed dylematem – jaką dietę wybrać - nie zachwycajmy się tylko skutecznością takiej czy innej metody na odchudzanie. Zwróćmy także uwagę na skutki uboczne diety. Czasem pewne sposoby na utratę wagi wiążą się też z utratą zdrowia. Często nieodwracalną.

- Bardzo modne stały się ostatnio diety wykluczeniowe. Polegają one na tym, że pewne rodzaje pokarmów całkowicie znikają z naszego menu, co ma spowodować szok w organizmie i gwałtowne chudnięcie - mówi dr Andrzej Owsiany, dietetyk z Poznania. - Jednak tego typu diety są wyjątkowo szkodliwe. W organizmie zaczyna brakować pewnych bardzo ważnych substancji i zaczynają się kłopoty.

Tekst:AD/mmch

Polecamy! Kompleksowy test zdrowia online!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/7
2012-03-27 11:25:25
~łuki

Witam, zwracam się z prośbą, jeśli nie czujesz się dotknięty przez kryzys finansowy albo jesteś po prostu człowiekiem dobrej woli proszę wspomóż mnie. Szukam trzydziestu tysięcy pomocnych ludzi, którzy zechcieliby mi pomóc, ponieważ muszę spłacić kredyt, który jest dla mnie zbyt dużym ciężarem. Dlatego proszę Cię o pomoc w wysokości 1 złotówki lub dowolnej kwoty na konto nr 43114020040000380264446126. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom- Łukasz Laszczak.

2011-07-16 11:37:55
~Sara

Piękna cera, zdrowie, doskonałe samopoczucie i brak cellulitu oraz wysoka samoocena i szczupła sylwetka to efekty programu odchudzającego DIETEK. Spróbuj i przekonaj się jakie to łatwe!

2011-05-25 10:04:05
~diety

Na diecie Dunkana, ci których zdrowie wytrzyma schudną, ale po roku widzę, że wyglądają tak samo. Szkoda nerek i całej rezty organizmu. Dieta cukrzycowa jest naprawdę zdrowa, urozmaicona i cteż ładnie się chudnie.

2011-05-17 13:41:40
~kobietka

rzeczywiscie czas dla eksperta na poczytanie o tym na temat czego sie wypowiada bo dieta wysokobialkowa to dieta proteinowa Dr. Dukana i jak najbardzioej sa w nie warzywa...Schudlam na nie 14kg w ciagu 5 miesiecy i czuje sie super...

2011-05-17 13:15:29
~zdrów_jak_ryba_przebadany_i_pod

Dietetyk krytykujący diety? A to ci dopiero nowość! Czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie większą tragedię dla całego legionu dietetyków niż skuteczna dieta? Nagle okazałoby się, że cała ich profesja jest zbędna.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.