wyszukanie zaawansowane

Galerie

Ile to za dużo?

Ile to za dużo?

Thinkstock

1/13

Produkty spożywcze można z dużym uproszczeniem podzielić na dwie grupy. Pierwsza obejmuje żywność o wysokiej wartości odżywczej jak np. razowe pieczywo, nabiał, warzywa czy owoce, które na co dzień powinny znaleźć się w naszej diecie. Druga to mniej wartościowe produkty, które okazjonalnie mogą, choć równie dobrze wcale nie muszą, pojawiać się w menu. Zaliczamy do nich między innymi: słodycze, białe pieczywo czy tłuszcze zwierzęce. Za osobną podgrupę możemy uznać używki: alkohol, kawę, herbatę, kakao, które spożywamy przede wszystkim dla przyjemności. Czy jednak, nawet jeśli wybieramy tylko i wyłącznie najzdrowsze i najbardziej wartościowe produkty, nie powinniśmy zwracać uwagi na ich ilość?
Tekst: Karolina Malecka, doradca żywieniowy

Polecamy! Darmowa diagnoza dietetyczna. Skorzystasz?

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/13
2012-03-04 13:29:59
~olga

Moim zdaniem warto zapisac sie na taki program odchudzania www.aqua-aerobik.pl/?p=p_8&sNam e=Odchudzanie Dzieki takiemu programowi mozna zdrowo i w odpowiedni sposób zgubić nadprogramowe kilogramy.

2011-07-26 14:23:13
~ewqa

witam ja schudlam 3 kg w ciagu tygodnia dzieki diecie zakupionej na aukcji: http://allegro.pl/listing.php/user ?us_id=22354136 polecam bo naprawde warto i tanio tylko 5 zl a komentarze mówią same za siebie.

2011-07-05 17:22:47
~optimal

Ja się nie żywię racjonalnie. Żywię się optymalnie prawie rok i nie narzekam. Jem głownie jajka, śmietany, masło, tłuste sery, świniaki, kurczaki, krowy i czuje się już dobrze. Czuje się syty, spokojny, pełny energii. Nie to co po opychaniu się warzywami, owocami, zbożami, po których dostaję depresji. Wiem że tłuszcze zwierzęce są najlepszym źródłem energii, dlatego je jem.

2011-06-30 09:20:06
~rommoc39

Dotyczy to też cukrzyków. Decyduje nie tylko Indeks glikemiczny, ale ilość węglowodanów i to tworzy razem łącznik glikemiczny, który właśnie decyduje o tym, czy cukrzyk może spożyć tego pokarmu. Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć na stronie: http://cukrzycaseniora.sza blon.pl poprzez którą mozna otrzymać darmowe programy komputerowe dla cukrzyków , ale także dla odchudzających się.

2011-06-29 22:28:17
~ja

Woda w nadmiarze moze zabic, co za bzdurny artykul

2011-06-21 09:10:48
~JA TAK MAM

Zacznij zmiany od idealnego śniadania Masz problem z utrzymaniem idealnej wagi ? Nie masz czasu zjeść śniadania ? Jesteś wciąż zmęczony ? To mamy idealne rozwiązanie właśnie dla Ciebie ! Zobacz i skorzystaj ! (.sniadanie.justyna.mojawaga.pl)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.