wyszukanie zaawansowane

Galerie

Przyczyny nagłego spadku wagi

Przyczyny nagłego spadku wagi

Thinkstock

1/8

Nie stosuję żadnej diety i chudnę

Nagłe i gwałtowne chudnięcie to zawsze sygnał, że z naszym organizmem dzieje się coś niepokojącego. Jakie choroby są sygnalizowane przez tego typu symptom? Oto lista tych najpowszechniejszych.

Nowotwory złośliwe

W procesach nowotworowych ubytek masy ciała często przekracza 10 proc. masy wyjściowej, a kilogramy tracone są w stosunkowo krótkim czasie, zazwyczaj nie dłuższym niż 6 miesięcy. „Gwałtowny spadek masy ciała, któremu towarzyszy podwyższona temperatura ciała i nocne poty mogą być objawem nowotworu złośliwego”- mówi Elżbieta Gilun, lekarz chorób wewnętrznych. Przy współistniejącym kaszlu i odkrztuszaniu wydzieliny z domieszką krwi, szczególnie u wieloletniego palacza wysoce prawdopodobny jest nowotwór złośliwy płuc. Podobny obraz kliniczny może dawać postać płucna gruźlicy.

UD/mmch
Polecamy!Kompleksowy test zdrowia online!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/8
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Cukrzyca - objawy choroby
Zdrowie & Fitness
Cukrzyca ciążowa
Zdrowie & Fitness
Ile kosztuje cukrzyca?
Zdrowie & Fitness
Cukrzyca - jakie daje objawy?
Zdrowie & Fitness
Cukrzyca. Wygrajmy Razem!
Zdrowie & Fitness
Cukrzyca pod kontrolą
2013-11-21 19:39:18
~andrzej

Jeżeli chudniesz bez powodu to zrób EKG bo grozi Ci zawał serca a tymczasem kup sobie "aspirin cardio"100.może zdążysz.Ja nie zdążyłem i mam po rozległym zawale akinezę 40% przedniej ściany serca.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.