wyszukanie zaawansowane

Galerie

Jakie są objawy nadczynności tarczycy?

Jakie są objawy nadczynności tarczycy?

Thinkstock

1/8

Choroby gruczołu tarczowego należą do najczęściej spotykanych zaburzeń układu wydzielania wewnętrznego. Jedną z nich jest nadczynność tarczycy, czyli zespół objawów wynikających z przewlekłego nadmiaru hormonów tarczycy w organizmie. Oto najczęściej spotykane objawy tego zaburzenia w obrębie poszczególnych układów:

Układ nerwowy
Osoba cierpiąca na nadczynność tarczycy często jest nerwowa i drażliwa. Nawet niewielki problem jest w stanie wyprowadzić ją z równowagi. Oprócz nerwowości może występować nadpobudliwość. Człowiek nie jest w stanie spokojnie usiedzieć na miejscu, stale potrzebuje nowych bodźców. Często drżą mu ręce. Pojawiają się również problemy ze skupieniem uwagi. Niemożność skoncentrowania się na wykonywanej czynności utrudnia pracę oraz codzienne funkcjonowanie. Chory stale chodzi rozkojarzony, jest jak gdyby nieobecny. Może również wystąpić pogorszenie sprawności intelektualnej. Sprawy, które kiedyś nie stanowiły trudności, zaczynają sprawiać problem.
Tekst: JZ/ESE/

Polecamy! Kompleksowy test zdrowia online!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/8
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Jak wygląda wizyta u dietetyka?
W Podróży
Panasonic FT3
Zdrowie & Fitness
Nadczynność tarczycy
2011-08-18 07:48:08
~Ada

Piękna cera, zdrowie, doskonałe samopoczucie i brak cellulitu oraz wysoka samoocena i szczupła sylwetka to efekty programu odchudzającego DIETEK. Spróbuj i przekonaj się jakie to łatwe!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.