wyszukanie zaawansowane

Galerie

Niebanalne zabiegi SPA

Niebanalne zabiegi SPA

Thinkstock

1/10

Co wspólnego mają ze sobą: kaktus, wąż i bycza sperma? Być może wyda ci się to dziwne, ale to kilka podstawowych składników najdziwniejszych zabiegów SPA, dostępnych w różnych zakątkach świata.

Masaż kaktusem
Odpowiednio wykonany masaż z reguły powinien być bolesny. Lekki ucisk świadczy o dokładnym potraktowaniu naszych mięśni. Zastanawiasz się zapewne jak bardzo bolesny musi być jednak masaż kaktusem. Spokojnie, ten dostępny w luksusowych SPA w Meksyku, masaż o nazwie Hakali jest bardzo przyjemny. Do jego wykonania używa się płatów specjalnej odmiany kaktusa amerykańskiego z rodziny opuncji, pozbawionego wcześniej igieł.

Oczyszczone płaty kaktusa zanim trafią na naszą skórę, są zanurzone w gorącej wodzie i specjalnym alkoholu zwanym pulque . Ten lokalny wyrób zaliczany do gatunku tequili i jest znany w Ameryce środkowej od pokoleń. Alkohol produkowany z agawy dodatkowo wspomaga rozgrzewający efekt masażu.

Największą zaletą Hakali, poza właściwościami relaksacyjnymi, są efekty, jakie pozostawia na skórze. Nasączone w pulque płaty kaktusa są miękkie i elastyczne. Dzięki temu doskonale złuszczają martwy naskórek, delikatnie rolując się na skórze. Ponad to, miąższ kaktusa zawiera w sobie wiele dobroczynnych składników, które nie tyko nawilżają skórę, ale też oczyszczają ją z toksyn i łagodzą poparzenia słoneczne.

Mniej optymistyczne są jednak cenowe atrakcje i dostępność tej kaktusowej przyjemności. Niecała godzina masażu Hakali kosztuje ok. 177 USD. Do tego należy jeszcze doliczyć koszty podróży i pobytu w hotelu Four Seasons Resort w miejscowości Punta Minta.

Tagi: masażspapedicurepiwospermakawiorgejszazłotoguano
REKOMENDACJA
1/10
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.