wyszukanie zaawansowane

Galerie

Niebanalne zabiegi SPA

Niebanalne zabiegi SPA

Thinkstock

1/10

Co wspólnego mają ze sobą: kaktus, wąż i bycza sperma? Być może wyda ci się to dziwne, ale to kilka podstawowych składników najdziwniejszych zabiegów SPA, dostępnych w różnych zakątkach świata.

Masaż kaktusem
Odpowiednio wykonany masaż z reguły powinien być bolesny. Lekki ucisk świadczy o dokładnym potraktowaniu naszych mięśni. Zastanawiasz się zapewne jak bardzo bolesny musi być jednak masaż kaktusem. Spokojnie, ten dostępny w luksusowych SPA w Meksyku, masaż o nazwie Hakali jest bardzo przyjemny. Do jego wykonania używa się płatów specjalnej odmiany kaktusa amerykańskiego z rodziny opuncji, pozbawionego wcześniej igieł.

Oczyszczone płaty kaktusa zanim trafią na naszą skórę, są zanurzone w gorącej wodzie i specjalnym alkoholu zwanym pulque . Ten lokalny wyrób zaliczany do gatunku tequili i jest znany w Ameryce środkowej od pokoleń. Alkohol produkowany z agawy dodatkowo wspomaga rozgrzewający efekt masażu.

Największą zaletą Hakali, poza właściwościami relaksacyjnymi, są efekty, jakie pozostawia na skórze. Nasączone w pulque płaty kaktusa są miękkie i elastyczne. Dzięki temu doskonale złuszczają martwy naskórek, delikatnie rolując się na skórze. Ponad to, miąższ kaktusa zawiera w sobie wiele dobroczynnych składników, które nie tyko nawilżają skórę, ale też oczyszczają ją z toksyn i łagodzą poparzenia słoneczne.

Mniej optymistyczne są jednak cenowe atrakcje i dostępność tej kaktusowej przyjemności. Niecała godzina masażu Hakali kosztuje ok. 177 USD. Do tego należy jeszcze doliczyć koszty podróży i pobytu w hotelu Four Seasons Resort w miejscowości Punta Minta.

Tagi: masażspapedicurepiwospermakawiorgejszazłotoguano
REKOMENDACJA
1/10
Zobacz w innych serwisach:
Favore.pl
Odnowa biologiczna
Pytamy.pl
piwo
Pytamy.pl
Ulubione piwo
Pytamy.pl
Piwo
Pytamy.pl
Piwo?
Pytamy.pl
Pytamowe SPA!!!!
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.