wyszukanie zaawansowane

Galerie

Pogromcy libido!

Pogromcy libido!

Thinkstock

1/6

Tryb życia większości z nas sprawia, że seks jest ostatnią rzeczą, o jakiej myślimy. Jeśli ty lub twój partner straciliście ochotę na miłosne uniesienia, koniecznie powinniście poznać parę trików, które przywrócą dawne pożądanie i podkręcą temperaturę w sypialni. Okazuje się, że wystarczy zmiana leków, ograniczenie alkoholu i większa wiara w siebie, by w waszym związku znów zrobiło się namiętnie.

Zachwiana równowaga hormonalna
Bardzo często winę za obniżenie libido ponoszą hormony. U mężczyzn odpowiedzialny za to jest zbyt niski poziom testosteronu w stosunku do prolaktyny. Takie zaburzenia mogą być powodowane również przez niedoczynność jąder. U kobiet zaburzenia hormonalne obniżające libido są powodowane w zależności od wieku - przez źle dobrane preparaty antykoncepcyjne u kobiet młodszych i menopauzę u kobiet starszych. Każde, wyraźne i trwałe obniżenie libido podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej powinno być zgłoszone ginekologowi.

REKOMENDACJA
1/6
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.