wyszukanie zaawansowane

Galerie

6 chorób, które objawiają się swędzeniem skóry

6 chorób, które objawiają się swędzeniem skóry

Thinkstock

1/7

Gdy swędzi skóra, bezwiednie się drapiemy. Mało kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że choć świąd skóry sam w sobie nie jest chorobą, to jednak informuje nas, że organizm zaczyna zmagać się z jakąś dolegliwością. Swędzenie może być wywoływane bodźcami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, przekazywanymi z innych niż skóra narządów. Lecząc przyczynę, usuniemy objaw. Świąd może być zlokalizowany na różnych częściach ciała. Swędzieć może głowa, dłonie, stopy, narządy płciowe, odbyt. Nadmierne drapanie doprowadzić może do powikłań. Powstawania otwartych ran, które stają się przyczyną infekcji oraz powstawania blizn, a także bezsenności i drażliwości.

Tekst: ML/ESE/

REKOMENDACJA
1/7
2014-04-15 13:08:39
~DW

Na różnego rodzaju zmiany skórne bardzo dobrze działa ektoina. Jest ona składnikiem wielu nowoczesnych kosmetyków. Jest to środek naturalny, całkowicie bezpieczny który może być podawany nawet małym dzieciom. Ektoina jest niezwykle skuteczną substancją o działaniu nawilżającym i regenerującym. Informacje o ektoinie można znaleźć na stronie www.ektoina.pl

2014-01-12 14:19:07
~gość

W razie wątpliwości możecie skorzystać z porady dermatologa online. Np. na stronie http://www.wirtualnydermatolog.pl możecie wysłać zapytanie ze zdjęciem lub skorzystać z przygotowanej porady.

2013-09-02 09:33:11
~erzecznik

Żel DECUBAL ANTI-ITCH GEL szybko wnika w skórę, wywierając natychmiastowe działanie kojące. Zawiera między innymi glicerynę oraz witaminę B5 i jest całkowicie pozbawiony tłuszczu. Pozdrawiam, Iwona Drobicz eRzecznik Decubal

2012-09-24 17:04:13
~ffff

Na stronie http://www.naturala.pl/tag/48/choro by_skory są przydatne informacje na ten temat.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.