wyszukanie zaawansowane

Galerie

Choroby psychiczne zależne od wieku

Choroby psychiczne zależne od wieku

Thinkstock

1/8

Choroby i zaburzenia psychiczne mogą wystąpić w każdym wieku. Niektóre z nich mają swój początek już w dzieciństwie, a inne pojawiają się dopiero w okresie starzenia się. Są także takie choroby, które mogą wystąpić na każdym etapie życia, ale ich przebieg i specyfika uzależnione są od wieku.

Choroby i zaburzenia rozwoju psychicznego w dzieciństwie
Psychika dzieci różni się w istotny sposób od psychiki ludzi dorosłych. Okres dzieciństwa bowiem to czas nieustannych zmian oraz rozwoju wielu funkcji umysłowych. O zaburzeniach rozwoju psychicznego wieku dziecięcego mówimy wtedy, gdy swój początek mają w niemowlęctwie lub w dzieciństwie. Istnieje wiele różnych grup zaburzeń.
Marta Derecka, psycholog

Polecamy! Rozmowa najlepszym antydepresantem?

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/8
Zobacz w innych serwisach:
2012-01-25 13:38:57
~łuki

Witam, zwracam się z prośbą, jeśli nie czujesz się dotknięty przez kryzys finansowy albo jesteś po prostu człowiekiem dobrej woli proszę wspomóż mnie. Szukam trzydziestu tysięcy pomocnych ludzi, którzy zechcieliby mi pomóc, ponieważ muszę spłacić kredyt, który jest dla mnie zbyt dużym ciężarem. Dlatego proszę Cię o pomoc w wysokości 1 złotówki lub dowolnej kwoty na konto nr 43114020040000380264446126. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom- Łukasz Laszczak.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.