wyszukanie zaawansowane

Galerie

O czym świadczą sygnały, które wysyła twoje ciało?

O czym świadczą sygnały, które wysyła twoje ciało?

1/7

Nasz organizm został tak sprytnie skonstruowany, że zanim zacznie poważnie chorować, zwykle wysyła nam sygnały ostrzegawcze. My jednak nie zawsze chcemy lub umiemy je zauważać. Może jednak warto nauczyć się je czytać? Umiejętność ta pomoże nam uniknąć poważnych problemów zdrowotnych.

Zimne stopy i dłonie

Zwykle informują o tym, że mamy problemy z krążeniem. Wystarczy wówczas zadbać o dietę (więcej kwasów omega 3, mniej mięsa i tłuszczów zwierzęcych) oraz zafundować sobie więcej ruchu. Jednak zdarza się, że palce poza tym, że są zimne, sztywnieją – może to oznaczać kłopoty z szyjnym lub piersiowym odcinkiem kręgosłupa. Aby to potwierdzić, konieczna jest wizyta u lekarza, którzy pomoże zdiagnozować przyczynę takich objawów i udzieli nam odpowiednich porad. Kłopoty z zimnymi i bielejącymi palcami mogą natomiast być sygnałem bardzo poważnych schorzeń – mogą oznaczać schorzenia układu nerwowego, kłopoty z tkanką łączną, a nawet problemy nowotworowe.

Tekst:ESE/mmch

Polecamy! Najważniejsza jest profilaktyka!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/7
Zobacz w innych serwisach:
2011-10-12 07:22:01
~pacjent

"Lekarz pomoże zdiagnozować przyczynę choroby" Prooszę Was..znajdźcie mi takiego lekarza któremu zależy na wyleczeniu pacjenta, a nie wypisaniu kolejnej drogiej recepty z programu lojalnościowego dla lekarzy.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.