wyszukanie zaawansowane

Galerie

11 konsekwencji braku snu

11 konsekwencji braku snu

Thinkstock

1/11

Konsekwencją bezsenności nie jest tylko fakt, że czujemy się zmęczeni i ociężali. Ta przypadłość ma o wiele poważniejsze dla zdrowia konsekwencje. Dlatego właśnie nie można jej ignorować, a utrzymujące się kłopoty z zasypianiem należy skonsultować z lekarzem. Czym może skutkować chroniczne niewysypianie się?

Twój układ krążenia nie działa prawidłowo
Jeśli śpisz mniej niż 5 godzin dziennie, masz większe szanse na wystąpienie nadciśnienia. Wyniki badań doktora Alexandrosa Vgontzas ze Sleep Research and Treatment Center at the Penn State College of Medicine wykazały, że osoby cierpiące na bezsenność, które śpią mniej niż 5 godzin na dobę mają aż 500-krotnie wyższe ryzyko zachorowania na nadciśnienie niż osoby, które śpią ponad 6 godzin na dobę.
Co więcej nadciśnienie samo w sobie także bywa przyczyną bezsenności. U osoby zdrowej w nocy ciśnienie się obniża- dzięki temu układ krążenia ma szansę się zregenerować i odpocząć. U osoby z nadciśnieniem ciśnienie w nocy wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, co sprawia, że trudniej jest jej zasnąć. Osoby z nadciśnieniem powinny nie tylko skonsultować się z lekarzem, w celu ustalenia sposobu leczenia, ale też na nowo ustalić swoją dietę – wzbogacając ją o warzywa, owoce, kasze, a usuwając z niej wszelkie produkty wysoko przetworzone.
Osoby, które mają problemy ze snem częściej też doświadczają bólów wieńcowych oraz doznają udaru mózgu.
Tekst:ESE/PAP/ESE

Polecamy! Sprawdź, jak podnieść jakość snu

REKOMENDACJA
1/11
2015-04-29 19:37:31
~da

Jest w tym cos prawdy. Pare dni miałem nocna robote i spalem po 5 g i nagle ciśnienie ponad 130 na 96, leb nadupcza

2011-11-13 10:10:38
~nebeska~

BEzEdura..! Raczej są to zagrożenia wynikające z bezsenności.. Oczywiście, jak nie śpimy 2-3 dni,da się odczuć, że coś jest z naszym organizmem nietak, ale nie srajmy, proszę Was, ogniem.. wielu ludzi nie dosypia, a to co napisaliście jeszcze ma im sen z powiek spędzać? Nie straszcie niewinnych ludzi głopotami. Nawet jeśli coś z tego jest prawdą(popadam w coraz większe zwątpinie..), to może czasem lepiej takich zatrważających faktów nie wiedzieć.

2011-10-25 23:08:34
~Miroalien

Internet sprawia że ludzie się nie wysypiają! Do czego to doprowadzi ludzkość?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.