wyszukanie zaawansowane

Galerie

21 zmian na paznokciach, które wskazują, na co choruje Twój organizm

21 zmian na paznokciach, które wskazują, na co choruje Twój organizm

Thinkstock

1/21

Zmiany w wyglądzie paznokci zawsze powinny wzbudzać naszą czujność. Na co należy zwracać uwagę, przyglądając się paznokciom? Przede wszystkim na zmiany w ich kolorze, ale też w zmiany w kształcie i strukturze płytki paznokciowej. Jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości, warto skonsultować je z lekarzem, najlepiej dermatologiem, który zdecyduje o tym, czy zmiany są poważne, czy też wynikają z naszych zaniedbań – czy to pielęgnacyjnych, czy dietetycznych. Paznokciom szkodzi też wysoka wilgotność, narażenie na ekstremalne warunki środowiskowe (temperatura, mróz, silny wiatr). Osobom wrażliwym odradzamy oglądnie ostatnich zdjęć – zajmujemy się tam tematyką chorób samych paznokci

Zmiany w kolorze paznokcia
Żółte - taki kolor paznokci może być spowodowany przez trzy czynniki. Pierwszy z nich to palenie papierosów. Dłonie palaczy często są przebarwione – dotyczy to szczególnie palców, w które ujmowany jest papieros. Niestety, nałóg ten odbija się też na stanie paznokci, które przebarwiają się na specyficzny, żółtawy kolor. Kolejny powód to przyjmowanie niektórych leków, ale też przebieg chorób takich jak łuszczyca, grzybica, czy żółtaczka. I na koniec powód najbardziej prozaiczny – paznokcie przebarwiają się na żółto, jeśli używasz… czerwonego lakieru i nie stosujesz pod spód lakieru bazowego.

Polecamy! Popraw wygląd swoich dłoni

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/21
Zobacz w innych serwisach:
2018-04-27 11:11:36
~Karola

Dla mnie jeszcze paznokcie dłoni są do ogarnięcia w domu. Ale z nogami zawsze miała problem do tego stopnia, że mi paznokcie wrastały. W Tarnowie znalazłam Centrum podologiczne do którego teraz uczęszczam no i problem póki co mi nie doskwiera.

2018-03-07 19:43:06
~Kasia

Polecam stosować minerały probalance od zdrwoienaplus.com paznokcie rosną szybko są zdrowe i odżywione.

2017-10-25 21:43:12
~qq

Paznokcie choroby zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/ paznokiec-paznokcie-choroby

2016-12-20 17:34:39
~aga

na chyba wszystkie kłopoty z paznokciami polecam kąpiele siarkowe .Myślałam,że mam uszkodzoną macierz paznokcia,(opinia kosmetyczek)były dwie białe poprzeczne kreski,do czasu, gdy podczas zabiegów siarkowych na kręgosłup(3 tygodnie) zauważyłam ,że moje paznokcie są takie,gdy sama o nie dbałam,są piękne,nie chodzę do kosmetyczek,potrafię dbać o paznokcie sama.Polecam kąpiele siarkowe.

2016-12-09 17:42:51
~Kasia

Zgadzam się z poprzedniczką. Łuszczyca paznokci nie jest niczym przyjemnym (ani tym bardziej ładnym). Zwalczyłam ją preparatami Febumed'u, które nie zawierają w swoim składzie sterydów, a kwas owocowy :-).

2016-11-23 18:02:25
~Korneliusz

Łuszczyca jest strasznie uciążliwa, i najgorsze, że ciężko nad nią zapanować. Nawet dermatolodzy często rozkładają ręcę :( A bardzo nie fajnym objawem jest właśnie łuszczyca paznokci, poczytajcie sobie o tym na http://wirtualnaklinika.pl/luszczyc a-paznokci/ , edukacja to jedyne co nam pozostało...

2016-08-31 20:42:15
~gość

Niestety nawet najmniejsze plamki mogą być początkiem grzyby i nie powinno się ich lekceważyć. Prawidłowo dobrane leczenie zapobiegnie rozwojowi choroby.Możliwe, że starczy leczenie miejscowe ale nie zawsze. Czasem lepsze jest leczenie doustne.Poczytajcie sobie na leczpaznokcie o leczeniu grzybicy.

2016-07-02 17:58:45
~galaxy

Wyniki miałam dobre, a paznokcie w koszmarnym stanie, Zupełnie przypadkiem podleczyłam je sobie pigułkami anty, czuję się super, żadnych skutków ubocznych - oprócz tych pozytywnych :D paznokcie i cera bardzo na plus

2016-06-22 15:41:05
~harry

Moje leczenie trwało długo i przetestowałam różne opcje walki z grzybicą. Radzę jak najszybciej kontaktować się z lekarzem i nie czekać na cuda. A dla osób mających leczenie doustne polecam stronę leczpaznokcie, gdzie można podpytać o metody leczenia.

2016-06-05 16:50:28
~Kamilla

Niestety mam grzybicę po naprawdę długotrwałym leczeniu antybiotykami. Próbowałam maści i serum do paznokci ale niestety były za słabe. Teram mam leczenie doustne w pulsach.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.