wyszukanie zaawansowane

Galerie

21 zmian na paznokciach, które wskazują, na co choruje Twój organizm

21 zmian na paznokciach, które wskazują, na co choruje Twój organizm

Thinkstock

1/21

Zmiany w wyglądzie paznokci zawsze powinny wzbudzać naszą czujność. Na co należy zwracać uwagę, przyglądając się paznokciom? Przede wszystkim na zmiany w ich kolorze, ale też w zmiany w kształcie i strukturze płytki paznokciowej. Jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości, warto skonsultować je z lekarzem, najlepiej dermatologiem, który zdecyduje o tym, czy zmiany są poważne, czy też wynikają z naszych zaniedbań – czy to pielęgnacyjnych, czy dietetycznych. Paznokciom szkodzi też wysoka wilgotność, narażenie na ekstremalne warunki środowiskowe (temperatura, mróz, silny wiatr). Osobom wrażliwym odradzamy oglądnie ostatnich zdjęć – zajmujemy się tam tematyką chorób samych paznokci

Zmiany w kolorze paznokcia
Żółte - taki kolor paznokci może być spowodowany przez trzy czynniki. Pierwszy z nich to palenie papierosów. Dłonie palaczy często są przebarwione – dotyczy to szczególnie palców, w które ujmowany jest papieros. Niestety, nałóg ten odbija się też na stanie paznokci, które przebarwiają się na specyficzny, żółtawy kolor. Kolejny powód to przyjmowanie niektórych leków, ale też przebieg chorób takich jak łuszczyca, grzybica, czy żółtaczka. I na koniec powód najbardziej prozaiczny – paznokcie przebarwiają się na żółto, jeśli używasz… czerwonego lakieru i nie stosujesz pod spód lakieru bazowego.

Polecamy! Popraw wygląd swoich dłoni

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/21
2016-11-23 18:02:25
~Korneliusz

Łuszczyca jest strasznie uciążliwa, i najgorsze, że ciężko nad nią zapanować. Nawet dermatolodzy często rozkładają ręcę :( A bardzo nie fajnym objawem jest właśnie łuszczyca paznokci, poczytajcie sobie o tym na http://wirtualnaklinika.pl/luszczyc a-paznokci/ , edukacja to jedyne co nam pozostało...

2016-08-31 20:42:15
~gość

Niestety nawet najmniejsze plamki mogą być początkiem grzyby i nie powinno się ich lekceważyć. Prawidłowo dobrane leczenie zapobiegnie rozwojowi choroby.Możliwe, że starczy leczenie miejscowe ale nie zawsze. Czasem lepsze jest leczenie doustne.Poczytajcie sobie na leczpaznokcie o leczeniu grzybicy.

2016-07-02 17:58:45
~galaxy

Wyniki miałam dobre, a paznokcie w koszmarnym stanie, Zupełnie przypadkiem podleczyłam je sobie pigułkami anty, czuję się super, żadnych skutków ubocznych - oprócz tych pozytywnych :D paznokcie i cera bardzo na plus

2016-06-22 15:41:05
~harry

Moje leczenie trwało długo i przetestowałam różne opcje walki z grzybicą. Radzę jak najszybciej kontaktować się z lekarzem i nie czekać na cuda. A dla osób mających leczenie doustne polecam stronę leczpaznokcie, gdzie można podpytać o metody leczenia.

2016-06-05 16:50:28
~Kamilla

Niestety mam grzybicę po naprawdę długotrwałym leczeniu antybiotykami. Próbowałam maści i serum do paznokci ale niestety były za słabe. Teram mam leczenie doustne w pulsach.

2015-10-19 08:46:43
~agata

Trzeba je obserwować, ja systematycznie chodzę do manicurzystki i mam bardzo zadbane paznokcie, zazwyczaj wybieram mani hybrydowy kt utrzymuje się mi się nawet 3 tyg na paznokciach, dzieki temu że wybieram zawsze lakiery i bazy mistero milano

2015-09-21 10:44:54
~mikatedo

a co robicie ze skórkami? akurat należę do tych osób u których rosną bardzo szybko, dodatkowo są bardzo suche i sztywne. jak usuwacie i ogólnie sobie z nimi radzicie?

2015-08-19 23:21:54
~stokrotka

Elea, u mnie było widać efekty dużo szybciej. Ja robiłam sobie badanie laboratoryjne i wykazało że jestem już zdrowa. Nie musiałam czekać dziewięciu miesięcy na rezultaty. Proponuje ci zabezpieczyć w dobry probiotyk. To jest bardzo pomocna rzecz w naszej kuracji.

2015-08-03 10:03:01
~gość 21

polecam 2-miesięcznik "O czym lekarze ci nie powiedzą" (12 zł),redagowany na licencji brytyjskiej, pod okiem specjalistów, niezwykle rzeczowy i przydatny, np. pozbyłem się grzybicy w tydzień (z którą nie radził sobie trioxal !). Nasz organizm jest wyposażony w system obronny tylko trzeba umieć go uruchomić a tego lekarze nie powiedzą bo stracą robotę a koncerny farmaceutyczne klientów i kasę!.

2015-06-28 08:12:47
~Elka

Jestem po 2 pulsach trioxalu. Na razie efekt taki, że płytka paznokcia przestała się rozdwajać i nie jest czerwona. Zobaczymy, jak będzie dalej tzn. za 9 miesięcy. Piszą, że ostateczny wynik jest właśnie po takim czasie

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.