wyszukanie zaawansowane

Galerie

21 zmian na paznokciach, które wskazują, na co choruje Twój organizm

21 zmian na paznokciach, które wskazują, na co choruje Twój organizm

Thinkstock

1/21

Zmiany w wyglądzie paznokci zawsze powinny wzbudzać naszą czujność. Na co należy zwracać uwagę, przyglądając się paznokciom? Przede wszystkim na zmiany w ich kolorze, ale też w zmiany w kształcie i strukturze płytki paznokciowej. Jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości, warto skonsultować je z lekarzem, najlepiej dermatologiem, który zdecyduje o tym, czy zmiany są poważne, czy też wynikają z naszych zaniedbań – czy to pielęgnacyjnych, czy dietetycznych. Paznokciom szkodzi też wysoka wilgotność, narażenie na ekstremalne warunki środowiskowe (temperatura, mróz, silny wiatr). Osobom wrażliwym odradzamy oglądnie ostatnich zdjęć – zajmujemy się tam tematyką chorób samych paznokci

Zmiany w kolorze paznokcia
Żółte - taki kolor paznokci może być spowodowany przez trzy czynniki. Pierwszy z nich to palenie papierosów. Dłonie palaczy często są przebarwione – dotyczy to szczególnie palców, w które ujmowany jest papieros. Niestety, nałóg ten odbija się też na stanie paznokci, które przebarwiają się na specyficzny, żółtawy kolor. Kolejny powód to przyjmowanie niektórych leków, ale też przebieg chorób takich jak łuszczyca, grzybica, czy żółtaczka. I na koniec powód najbardziej prozaiczny – paznokcie przebarwiają się na żółto, jeśli używasz… czerwonego lakieru i nie stosujesz pod spód lakieru bazowego.

Polecamy! Popraw wygląd swoich dłoni

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/21
2015-10-19 08:46:43
~agata

Trzeba je obserwować, ja systematycznie chodzę do manicurzystki i mam bardzo zadbane paznokcie, zazwyczaj wybieram mani hybrydowy kt utrzymuje się mi się nawet 3 tyg na paznokciach, dzieki temu że wybieram zawsze lakiery i bazy mistero milano

2015-09-21 10:44:54
~mikatedo

a co robicie ze skórkami? akurat należę do tych osób u których rosną bardzo szybko, dodatkowo są bardzo suche i sztywne. jak usuwacie i ogólnie sobie z nimi radzicie?

2015-08-19 23:21:54
~stokrotka

Elea, u mnie było widać efekty dużo szybciej. Ja robiłam sobie badanie laboratoryjne i wykazało że jestem już zdrowa. Nie musiałam czekać dziewięciu miesięcy na rezultaty. Proponuje ci zabezpieczyć w dobry probiotyk. To jest bardzo pomocna rzecz w naszej kuracji.

2015-08-03 10:03:01
~gość 21

polecam 2-miesięcznik "O czym lekarze ci nie powiedzą" (12 zł),redagowany na licencji brytyjskiej, pod okiem specjalistów, niezwykle rzeczowy i przydatny, np. pozbyłem się grzybicy w tydzień (z którą nie radził sobie trioxal !). Nasz organizm jest wyposażony w system obronny tylko trzeba umieć go uruchomić a tego lekarze nie powiedzą bo stracą robotę a koncerny farmaceutyczne klientów i kasę!.

2015-06-28 08:12:47
~Elka

Jestem po 2 pulsach trioxalu. Na razie efekt taki, że płytka paznokcia przestała się rozdwajać i nie jest czerwona. Zobaczymy, jak będzie dalej tzn. za 9 miesięcy. Piszą, że ostateczny wynik jest właśnie po takim czasie

2015-06-24 22:44:16
~maja

beti, a jak długo miałaś te pulsy? mi zapisali trzy i dalej kontrola lekarska. Co prawda lekarz mówi, że na pewno wyleczymy tego palucha i że nie ma sie co martwić ale no wiesz stresuje się ta grzybicą. Też dostałam ten lek co i ty więc trzymam kciuki sama za siebie

2015-06-23 20:29:19
~beti

ja miałam Trioxal i byłam zadowolona z rezultatów.

2014-11-18 00:26:09
~ewange

Ja bardzo dobrze oceniam odżywkę Trind. Po prostu rewelacja, trzeba za nią trochę zapłacić ale starcza na długo i szybko przywraca paznokciom dawny stan :)

2014-10-10 10:00:07
~ania

Słuchajcie a jak oceniacie Trioxal? bo ja właśnie zaczynam go brać , mam pierwszy puls i potem przerwę i znowu puls i nawet sobie zainstalowałam przypominacz ze strony o której pisałyście (leczpaznokcie.pl), żeby mi z głowy nie wypadło.

2014-09-29 15:36:06
~ebika

Też brałam przez kilka tygodni ten trioxal i dopiero to mi pomogło, bo jak wcześniej stosowałam lakier leczniczy to efekt był żaden.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.