wyszukanie zaawansowane

Galerie

Ból brzucha - czy wiesz, co on oznacza?

Ból brzucha - czy wiesz, co on oznacza?

Thinkstock

1/9

Ból brzucha jest bardzo nieswoistym objawem. Może on towarzyszyć setkom różnych chorób, dotyczącym nie tylko przewodu pokarmowego, ale także nerek, serca, chorobom endokrynologicznym, metabolicznym, alergicznym, zatruciom, chorobom naczyń i narządów płciowych. „Lokalizacja bólu nie zawsze dokładnie wskazuje chory narząd, często mamy do czynienia z tak zwanym bólem odniesionym, promieniującym, który jest odczuwany w miejscu oddalonym od uszkodzonego narządu. Sprawia to trudności diagnostyczne. Na przykład ból w okolicy prawej łopatki często towarzyszy chorobom dróg żółciowych”- mówi Elżbieta Gilun, internista.
Tekst: UD/ESE/

Polecamy! Najważniejsza jest profilaktyka!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/9
2015-09-27 14:03:30
~Anusia

U mnie ból brzucha zawsze występuje przy zaparciach. Jeżeli wiem, że akurat nie jestem przed okresem, a zaczyna boleć w dolnej częsci to od razu biorę dicopeg i pozbywam się problemu. Potem profilaktycznie kefir.

2011-11-25 13:08:07
~blabla

Jak w przeciągu 5 tygodniu skutecznie oczyścić swoje jelita? pozbyc sie wzdec i zaparc? sprawdz http://oczyszczanie-jelit-n aturalne-sposoby.interkursy.pl/p/52 19/

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.