wyszukanie zaawansowane

Galerie

Obserwuj swoje usta!

Obserwuj swoje usta!

fot. Wikipedia/PD

1/15

Usta to jeden z największych atrybutów kobiecej urody. Często jednak wyrażają o wiele więcej niż słowa czy mimikę. Zmiany na ustach i w ich obrębie mogą sygnalizować pogorszenie stanu zdrowia lub świadczyć o tym, że same padły ofiarą choroby.

Zajady
Kto z nas choć raz w życiu nie doświadczył bolących, popękanych kącików ust, które uprzykrzają normalne funkcjonowanie. Sprawiają, że zwykłe czynności, takie jak jedzenie czy chociażby ziewanie są nie do zniesienia! Do tego fatalnie wyglądają.

O czym świadczą? Zajady to najczęściej reakcja osłabionego organizmu, któremu brakuje witamin (głównie z grupy B) i żelaza. Osłabienie organizmu może być wynikiem wielu różnych czynników np. przebytej choroby, wyczerpania i stresu, długotrwałego stosowania leków sterydowych czy kuracji antybiotykiem, a w końcu nieprawidłowej diety. Jednak poza tą najbardziej powszechną przyczyną, zajady mogą pojawić się również w wyniku stosowania antykoncepcji hormonalnej czy uczulenia na nikiel.
Tekst: KŻ/ESE/

REKOMENDACJA
1/15
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Opryszczka - zwalcz ją domowymi...
Zdrowie & Fitness
Opryszczka atakuje
Zdrowie & Fitness
Obserwuj swoje usta!
Zdrowie & Fitness
Opryszczka - jak można się nią...
Zdrowie & Fitness
Opryszczka - wstydliwy problem
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.