wyszukanie zaawansowane

Galerie

Co robić, żeby nie dopuścić do zakażeń intymnych?

Co robić, żeby nie dopuścić do zakażeń intymnych?

Thinkstock

1/9

Najczęściej pojawiają się po kąpielach w basenie, korzystaniu z solarium i publicznych toalet. Sprzyja im uprawianie sportu, przygodne kontakty seksualne oraz... zmiana klimatu. Co jeszcze warto wiedzieć o infekcjach intymnych?

Codzienna toaleta
Najczęściej o niej nie rozmawiamy, a jeśli już to szeptem. Wstydzimy się, krępujemy albo udajemy, że nie istnieje. Tymczasem higiena intymna dotyczy każdej z nas i jest po prostu częścią codziennej toalety. Ta prawidłowa obejmuje przynajmniej dwukrotne mycie okolic intymnych i dokładne osuszanie ich przeznaczonym tylko do tego celu ręcznikiem – zawsze od przodu do tyłu, by uniknąć infekcji bakteryjnych. Do mycia powinniśmy używać jedynie płynów i mydeł do higieny intymnej o pH zbliżonym do naturalnego odczynu skóry. Lekarze ginekolodzy zalecają również, by okolice intymne podmywać strumieniem wody bieżącej – pod prysznicem lub w bidecie. Na myjkach lubią utrzymywać się i rozwijać chorobotwórcze bakterie i grzyby.

Tekst: Boutique


Polecamy! Sprawy intymne. Sprawy kobiece

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/9
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Infekcje intymne
Zdrowie & Fitness
Jak się pozbyć kurzajek?
Zdrowie & Fitness
Dieta przeciw zakażeniom
Zdrowie & Fitness
Ropowica - jakie są jej objawy?
2013-10-30 10:23:06
~sylwia

przy częstych problemach intymnych - oprócz tego co w artykule można stosować probiotyki ginekologiczne.One zakwaszają środowisko pochwy -co podnosi odporność.Ja w ciąży długo stosowałam w ten sposób provag z polecenia mojego lekarza i wiem że to dobra profilaktyka.Oczywiście w połączeniu z zasadami powyżej.

2013-01-30 20:37:24
~Gosposia23

Staram się dbać o higienę intymną myję się płynem z kwasem mlekowym, smaruje się później provag żelem, który nawilża, zakwasza środowisko pochwy. Ponadto noszę tylko bawełnianą bieliznę, staram się unikać słodyczy ale za to jem dużo jogurtów z żywymi kulturami bakterii.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.