wyszukanie zaawansowane

Galerie

To cię rozgrzeje!

To cię rozgrzeje!

1/10

Przyprawy pozwalają wyczarować z prostych składników wyjątkowo aromatyczne i smakowite dania. Ich działanie nie kończy się jednak tylko na poprawie walorów sensorycznych potraw. Znaczna część przypraw zawiera składniki wzmacniające układ krążenia, wspomagające profilaktykę chorób nowotworowych, usprawniające metabolizm, działające antywirusowo i przeciwzapalnie. W okresie jesienno – zimowym dobrze sprawdzają się przyprawy, które działają rozgrzewająco. Co zatem warto włączyć do menu?

Pieprz Zawiera piperynę, która nadaje mu charakterystyczny piekący smak. Piperyna pobudza wydzielanie soków trawiennych i poprawia wchłanianie składników odżywczych. Wyciągi z pieprzu poprawiają również krążenie krwi. Pieprz biały doskonale komponuje się z mięsem drobiowym, rybami oraz grochem i kalafiorem, zielony dodaje aromatu zupom i sosom pomidorowym, wzbogaca smak rosołu i pasztetów. Pieprz czarny, najbardziej ostry, sprawdza się jako dodatek do czerwonego mięsa, wędlin i marynat.

Tekst:Karolina Malecka, specjalista ds. żywienia człowieka

REKOMENDACJA
1/10
2012-02-28 16:12:08
~łuki

Witam, zwracam się z prośbą, jeśli nie czujesz się dotknięty przez kryzys finansowy albo jesteś po prostu człowiekiem dobrej woli proszę wspomóż mnie. Szukam trzydziestu tysięcy pomocnych ludzi, którzy zechcieliby mi pomóc, ponieważ muszę spłacić kredyt, który jest dla mnie zbyt dużym ciężarem. Dlatego proszę Cię o pomoc w wysokości 1 złotówki lub dowolnej kwoty na konto nr 43114020040000380264446126. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom- Łukasz Laszczak.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.