wyszukanie zaawansowane

Galerie

Jak stres wpływa na seks?

Jak stres wpływa na seks?

Thinkstock

1/9

Coraz częściej stres i negatywne emocje są podłożem rozwoju wielu schorzeń, które w medycynie określa się mianem chorób psychosomatycznych. To przypadłości, których natężenie lub remisje warunkuje samopoczucie. Czy wiesz, w jakim stopniu stan twojego zdrowia zależy od twojej kondycji psychicznej oraz które części twojego ciała najczęściej padają ofiarą stresu i napięcia psychicznego?

Układ pokarmowy- wrzody i wrażliwe jelita
Stres i, najczęściej występujący z nim w parze, niezdrowy styl życia - w postaci braku ruchu i zbilansowanej diety - to najczęstsze przyczyny dolegliwości gastrycznych. Z reguły cierpi na nie żołądek, który z czasem staje się owrzodzony oraz coraz wrażliwsze jelita. Wrzody żołądka to choroba, w rozwoju której stres odgrywa istotną rolę. Jest on bowiem głównym czynnikiem stymulującym wydzielanie kwasu solnego. Im bardziej jesteś zestresowany, tym więcej kwasu produkuje twój żołądek. Choć jego ściany z natury są przygotowane na działanie tej żrącej substancji, z wiekiem odporność ochronnej śluzówki spada. Na dodatek sami przyspieszamy zużycie śluzówki, spożywając spore ilości alkoholu, nikotyny i ciężkostrawnych potraw. To wszystko negatywnie wpływa na ukrwienie ścian żołądka, które w efekcie wytwarzają za mało dobroczynnego śluzu. W miejscach gdzie widać jego niedostatek powstaje owrzodzenie. Wrzody żołądka często objawiają się bólem w okolicy nadbrzusza i zgagą.

REKOMENDACJA
1/9
2012-02-28 16:08:13
~łuki

Witam, zwracam się z prośbą, jeśli nie czujesz się dotknięty przez kryzys finansowy albo jesteś po prostu człowiekiem dobrej woli proszę wspomóż mnie. Szukam trzydziestu tysięcy pomocnych ludzi, którzy zechcieliby mi pomóc, ponieważ muszę spłacić kredyt, który jest dla mnie zbyt dużym ciężarem. Dlatego proszę Cię o pomoc w wysokości 1 złotówki lub dowolnej kwoty na konto nr 43114020040000380264446126. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom- Łukasz Laszczak.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.