wyszukanie zaawansowane

Galerie

Utajone choroby

Utajone choroby

Thinkstock

1/7

Prawie każda choroba może przebiegać w podstępny sposób, który byłby nie lada wyzwaniem nawet dla doktora House'a. Za dziesiątkami potencjalnie niezwiązanych ze sobą objawów często kryje się banalnie proste rozpoznanie, jednak czasem trzeba się nieźle namęczyć, żeby dobrze je zdiagnozować i zacząć odpowiednie leczenie. Niestety, potencjalnie niegroźne objawy są często lekceważone zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów.
Słodki wróg
Cukrzyca jest jedną z prostszych do rozpoznania utajonych chorób, choć zdarza się, że jej pierwsze objawy przebiegają w sposób dość nietypowy. W Polsce choruje na nią już około 2,5miliona mieszkańców, liczba ta stale rośnie. Dla pacjentów pierwsze objawy mogą pozornie nie wiązać się z chorobą. Wysoki poziom cukru we krwi nie daje prawie żadnych objawów klinicznych, dlatego też pacjent nie czuje się chory, tymczasem hiperglikemia sieje spustoszenie w jego organizmie. „Pierwsze objawy, jakie mogą wystąpić to m in. grzybica pochwy i nawracające infekcje układu moczowego. Stosunkowo częste są też wzmożone pragnienie i częste oddawanie moczu. Niekiedy pierwszym objawem może być senność i chudnięcie spowodowane odwodnieniem”- mówi Ewa Torbicz, internista.

REKOMENDACJA
1/7
2011-12-10 14:57:12
~sklep firma praca

POLECAM NA PREZENT SPRAWIAŁAM DLA MĘŻA http://www.wp3.pl/zdjecie69jpg/ bę dzie bardzo zadowolony jak każdy prawdziwy facet

2011-12-10 14:55:27
~frank

chcesz spotkać miłość życia poznać nowych znajomych ...:) zarobić na dostatnie życie.. polecam showup.tv/pp/stv1982

2011-12-10 14:54:51
~ilona

Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie trafiłam na coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj http://tnij.org/n31a

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.