wyszukanie zaawansowane

Galerie

Czy w czasie przeziębienia można się całować?

Czy w czasie przeziębienia można się całować?

Thinkstock

1/7

Niewielu z nas lubi chorować. Poza nastolatkami, którzy cieszą się z każdego powodu, który pozwoli im uniknąć pójścia do szkoły, ludzie generalnie nie reagują entuzjastycznie na pierwsze objawy przeziębienia: zapchany nos, ból głowy i gardła, kaszel, ogólne zmęczenie. Dbamy o siebie, myjemy ręce, zażywamy witaminy, ubieramy się stosownie do pogody, a i tak prędzej czy później lądujemy osłabieni w łóżku. Być może już czas wdrożyć nowe zaskakujące zasady dotyczące profilaktyki przeziębień?

Nie wypluwaj wydzieliny
Połykaj ją. Tak, owszem, to dość niesmaczne zalecenie. Jednak profesor Robert Clancy z Uniwersytetu w Newcastle, badający kwestie immunologii śluzówek jest zdania, że flegma jest naturalnym środkiem chroniącym płuca. Komórki ochronne produkowane przez błony śluzowe organów wewnętrznych są transportowane z krwią do płuc i tam gromadzą się w postaci wydzieliny. Kiedy zdarzy się nam ją odkaszlnąć, powinniśmy ją połknąć. W ten sposób dajemy swojemu organizmowi szansę na wykształcenie najlepszych mechanizmów obronnych. Argument dla nieprzekonanych: właśnie na podstawie tego nietypowego mechanizmu opracowano szczepionkę na rozedmę i przewlekłą chorobę płuc.

REKOMENDACJA
1/7
2012-01-25 14:37:01
~łuki

Witam, zwracam się z prośbą, jeśli nie czujesz się dotknięty przez kryzys finansowy albo jesteś po prostu człowiekiem dobrej woli proszę wspomóż mnie. Szukam trzydziestu tysięcy pomocnych ludzi, którzy zechcieliby mi pomóc, ponieważ muszę spłacić kredyt, który jest dla mnie zbyt dużym ciężarem. Dlatego proszę Cię o pomoc w wysokości 1 złotówki lub dowolnej kwoty na konto nr 43114020040000380264446126. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom- Łukasz Laszczak.

2011-12-17 10:33:31
~dreamweb

co za bełkot.połykanie flegmy może doprowadzić do zapalenia oskrzeli i płuc.

2011-12-17 09:48:50
~piorun

nie wierzę z tym połykaniem flegmy, przecież to osadza się na płucach ..

2011-12-17 08:15:42
~seth

Zobacz i sprawdz jak można zarabiać w domu przed własnym komputerem http://t.co/WYVNYJSm

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.