wyszukanie zaawansowane

Galerie

Ile kalorii (i pierogów) spalisz, uprawiając ten sport przez godzinę?

Ile kalorii (i pierogów) spalisz, uprawiając ten sport przez godzinę?

fot. Thinkstock/wp.pl

1/8

Sposób na zdrowie i zgrabną sylwetkę to zbilansowana dieta i codzienny ruch. Podczas aktywności ruchowej spalamy dodatkowe kalorie (ponadpodstawowa przemiana materii), co ułatwia osiągnięcie wymarzonej figury. Wydatek energetyczny w czasie wysiłku fizycznego jest zależny od jego rodzaju, intensywności, czasu trwania oraz cech indywidualnych każdego człowieka (przede wszystkim od masy ciała). Poniżej przedstawione zostały przykłady jednych z popularniejszych form rekreacji ruchowej wraz z ilością spalanych kalorii w czasie godzinnego treningu, opracowane na podstawie danych Instytutu Żywności i Żywienia. Są to wartości średnie, które nie uwzględniają masy ciała. A że Święta to czas pochłaniania dodatkowych kalorii, policzyliśmy, ile pierogów „spalisz”, uprawiając każdą z wymienionych aktywności (patrz: zdjęcia).

Spacer, marsz
To dla człowieka najbardziej naturalna aktywność, podczas której występuje skoordynowana, naprzemienna praca kończyn górnych i dolnych oraz stymulacja mięśni tułowia w celu utrzymania równowagi i odpowiedniej postawy. Jest dostępna dla osób w każdym wieku i o różnej sprawności fizycznej, bez względu na porę roku i pogodę. Dodatkową korzyścią jest dotlenienie oraz wykorzystanie promieni słonecznych do syntezy skórnej witaminy D w pogodne dni (przy odsłoniętych przedramionach i twarzy). Podczas spokojnego spaceru trwającego godzinę spalamy średnio ok. 200 kcal. Z kolei już bardziej intensywny marsz pozwala spalić ok. 300 kcal w czasie godzinnego treningu.

REKOMENDACJA
1/8
2014-04-24 14:08:39
~Szymon

A ja polecą swoją pierwszą aplikacja na androida w Google Play. Kalkulator spalania kalorii ma na celu określenie zapotrzebowania na kalorie w ciągu dnia. Dzięki około 300 różnym aktywnością fizycznym wymienionym w aplikacji, można określić dokładnie zapotrzebowanie na kalorie w ciągu dnia. Aplikacja oblicza takie wartości jak: BMI – Wskaźnika masy ciała (Body Mass Index) PPM – Podstawowej przemiany materii (na podstawie wzoru Harrisa i Benedicta) PPPM – Ponadpodstawowe

2011-12-28 13:31:38
~KASIA

I tu się zgadzam w 100%. Takie kremy czy pączki, drożdżówki, cola, chipsy, fast foody TUCZĄ, a to prowadzi do nadwagi i problemów zdrowotnych. Miałam właśnie z tym problem, po takich potrawach. Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety. Próbowałam różnych sposobów. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego! zmieniłam nawyki żywieniowe i zaczęłam się regularnie i zdrowo odżywiać!Nawet zgubiłam kilka kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chud

2011-12-25 14:45:39
~DexXx

A po co spalać pierogi?

2011-12-25 13:51:38
~Polak

nie podali seksu jako sportu ? aż dziwne ... , przecież to najwięcej spala pfff

2011-12-25 12:54:31
~kot

nie podano, ile kalorii spale siedzac przy komputerze.

2011-12-25 12:25:20
~EWK

NIE NAPISALI ILE KALORI/PIEROGÓW "SPALĘ" BZYKAJĄC SIĘ GODZINĘ - SZKODA. TAKI SPORT UWIELBIAM.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.