wyszukanie zaawansowane

Galerie

Guz mózgu - jak go rozpoznać?

Guz mózgu - jak go rozpoznać?

Thinkstock

1/6

Guz mózgu nie jest synonimem nowotworu, lecz znacznie szerszym pojęciem, obejmującym każdą obcą dla mózgu strukturę, która powoduje wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Guzem oprócz nowotworów pierwotnych lub przerzutowych mogą być również ropnie, pasożyty i tętniaki.

Nowotwory mózgu
Nowotwory mózgu zazwyczaj są jedynie miejscowo złośliwe. Najczęściej występujące to glejaki i oponiaki, wywodzące się z opon mózgowo - rdzeniowych. Dość często mózg jest siedliskiem przerzutów wywodzących się między innymi z raka płuc czy raka prostaty. Nowotwory mózgu są dużym problemem onkologii dziecięcej. Pierwotne nowotwory mózgu zajmują drugie miejsce co do częstości występowania nowotworów złośliwych u dzieci. Pierwsze miejsce zajmują nowotwory szpiku kostnego i krwi - białaczki.
Tekst: UD/ESE/

REKOMENDACJA
1/6
2015-03-06 10:52:55
~brajan

Czy długo trzeba czekać na wizytę w Gamma Knife? Właśnie moja siostra cioteczna wybiera się po skierowanie, bo guz ma dopiero 1 cm średnicy to ma podobno duże szanse na wyleczenie ta metodą/

2015-02-04 18:43:32
~anka

No raczej jest miły, można spokojnie porozmawiać z profesorem, raczej rozwiewa wątpliwości.. Reszta personelu tez bardzo przyjazna pacjentom, nie ma co narzekać. Byłam razem a ojcem w dniu kiedy miał zabieg to przyjrzałam się niemal wszystkiemu. Tata w tym samym dniu wyszedł do domu i musiałam z nim być jako osoba towarzysząca.

2015-01-27 22:31:42
~donia

dobrze wiedzieć a możesz napisać jakie ma podejście do pacjenta, bo byliśmy już u dwóch lekarzy i szczerze mówiać niezbyt przyjemne to było, zero podejścia do pacjenta sposób przekazywania informacji żenująca!

2015-01-08 13:07:39
~anka

Profesor Ząbek jest najlepszym specjalistą w tej dziedzinie i jako pierwszy ściągnęł do Polski gamma knife. Bardzo angażuje się w to co robi a robi to dobrze, poza tym odnosi pod tym względem sukcesy. Właśnie takiemu człowiekowi warto powierzyć swoje zdrowie. Mój tato miał u niego zabieg to wiem co piszę.

2014-12-20 16:38:01
~halinka

a co więcej możecie napisać o profesorze Ząbku? Czemu akurat jego polecacie?

2014-12-07 22:59:45
~madd

najważniejsza jest odpowiednia dieta, zmiana trybu życia - terapia i suplementacja. Terapii w Polsce się nie prowadzi niestety, ale dieta i suplementacja jest równie ważna i możemy o nią zadbać sami. mój ojciec ma glejaka mózgu, zdiagnozowany 2 lata temu, lekarze nie dawali mu szans, ale żyje i ma się świetnie. bez radioterapii, operacji daliśmy radę prawie do końca przezwyciężyć guza. Najważniejsze są: ekstrakt z zielonej herbaty, selen w tabletkach, KURKUMINA I suplement A

2014-10-18 13:34:27
~kasia

jest ratunek. W warszawie jest centrum które zajmuj sie takimi sprawami. Polecam profesora Mirosława Ząbka u którego my się leczyliśmy.

2014-08-25 18:40:21
~ala_la

bosze to straszne! Czy to jakoś można wyleczyć, wyciąć, zlikwidować? Czy tylko przeżuty i śmierć taka osobę czeka?

2014-07-07 19:15:51
~amanda

W tym Centrum moja mam została wyleczona z nerwiaka mózgu. Początkowo była załamana, ale dostała skierowanie do profesora Ząbka, który zakwalifikował mamę do zabiegu i bardzo pomógł przebrnąć przez ten w sumie mało inwazyjny zabieg. Także nie ma czego się bać wizyty. Lekarze są bardzo mili a i klinika robi pozytywne wrażenie

2014-06-16 13:43:54
~sonia

Dobrze, że doczekaliśmy czasów gdzie guzy mózgu są w większości uleczalne. Słyszałam, że w centrum Gamma Knife mają mało inwazyjne sposoby, po których od razu wychodzi się do domu. Moja kuzynka mówiła, że metodą można leczyć nawet guzy, które nie nadają się do operacji. Niestety ograniczeniem jest wielkość guza, do zabiegu kwalifikują się guzy, które nie przekraczają 4 cm średnicy.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.