wyszukanie zaawansowane

Galerie

Na to chorują głównie ludzie młodzi

Na to chorują głównie ludzie młodzi

Thinkstock

1/7

W kolejkach do lekarzy coraz częściej można spotkać młode, często zdrowo wyglądające osoby. Nie powinno się jednak oceniać po pozorach, gdyż niekoniecznie muszą one być przedstawicielami farmaceutycznymi, którzy niepotrzebnie zajmują czas lekarzom i wydłużają kolejki - mogą być to osoby chore znacznie poważniej niż większość pacjentów czekających na wizytę. Wraz z postępem cywilizacji wiek zachorowania na niektóre choroby znacznie się obniżył, a niektóre jednostki chorobowe wręcz preferują osoby młode.

Schizofrenia
Wbrew powszechnie utartym przekonaniom, schizofrenia to choroba, która dotyka ludzi młodych. Najczęściej między 15 a 30 rokiem życia. Schizofrenia często występuje rodzinnie - ryzyko zachorowania u krewnego pierwszego stopnia osoby chorej wynosi nawet 7%, podczas gdy w ogólnej populacji waha się od 0,5-1%. Na wystąpienie schizofrenii mają wpływ głównie czynniki genetyczne, a w mniejszym stopniu czynniki socjologiczne i środowiskowe. U zdiagnozowanych chorych zaobserwowano częstsze występowanie innych zaburzeń, takich jak depresja czy zaburzenia lękowe.

REKOMENDACJA
1/7
2012-02-16 19:40:51
~Wegetarianka

~mor ktoś kto mówi,że jest ładny i mądry nie sądzę aby taki był :) raczej jest na odwrót a tak plecie bzdury bo myśli,że mu uwierzą :) a poza tym po twojej wypowiedzi mogę stwierdzić jakie z ciebie jest "mądre" a raczej z nie przed tym słowem dziecko a przynajmniej zachowująca się jak nie mądre mające marzenia dziecko

2012-01-10 10:03:48
~mor

Taakkk .....mam 22 lat atrakcyjna uległa mam romans z żonatym sąsiadem ja mu daje to co mu zona nigdy nie da i za to mnie kocha i za niedługo powie zonie i weżnie rozwód bo jestem ładna i madra moje foto http://www.wp3.pl/zdjecie38jpg/

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.