wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 niebezpiecznych powikłań po grypie

7 niebezpiecznych powikłań po grypie

Thinkstock

1/7

Grypa z reguły ma przebieg dość łagodny, może jednak grozić niebezpiecznymi powikłaniami, na które szczególnie narażone są dzieci i osoby starsze. U tych ostatnich może dojść do ciężkiego zaostrzenia chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP). Powikłania najczęściej rozwijają się około dwóch tygodni po zachorowaniu i dotyczą układu oddechowego, nerwowego i sercowo- naczyniowego.

Zapalenie oskrzeli
Jednym z najczęstszych pogrypowych powikłań jest zapalenie oskrzeli. Zwykle jest ono powodowane bakteryjnym nadkażeniem przewodu oddechowego, wymęczonego po wcześniejszym ataku wirusa grypy. Do nadkażenia może dojść w każdym odcinku układu oddechowego. Zaatakowane może zostać gardło, krtań, oskrzela, a w skrajnych przypadkach także płuca. - Objawem zapalenia oskrzeli jest męczący kaszel, z towarzyszącym odkrztuszaniem plwociny. Przy zaleganiu wydzieliny może pojawić się duszność, a towarzyszący jej skurcz oskrzeli, może powodować nasilenie astmy lub POChP - mówi Ewa Torbicz, internista.

REKOMENDACJA
1/7
2017-05-12 12:00:16
~mrówka

Mnie przez długi czas męczył jeszcze kaszel paskudny. Brałam różne syropy, ale poprawy nie było, dopiero jak zaczęłam brać polecony przez lekarza przeciwzapalny fosidal, to kaszel zaczął odpuszczać

2012-01-18 15:53:05
~rt

Mnie kiedyś taka ostra suuka pogryzła po członasie. Nie byłem przygotowany na taką kotkę, wszak poznaliśmy się w necie i wielka nieśmiałość była. Ale jak już przełamaliśmy pierwszą krew i po 3 piwa na twarz to nieźle szło. Najpierw pupka, potem broszencja, a na koniec legalny zjazd w usta. I potem po piwku i od nowa. Aga była ostra. Spotkaliśmy się jeszcze kilka razy, miód dziewczyna FOTKI ZE SPOTKANIA i numer telefonu jak by ktos chciał zkorzystac http://short4u.pl/zdj

2012-01-18 15:48:00
~mokraaa

Tak PRZELEWAM KONTO W BANKU ...174 cm wzrostu, jestem bardzo szczupła, ... ... proporcjonalne ciało ,błekitne oczy i blond naturalne gęste baaaaaaaaaaaardzo długie wlosy (za tyłek)... nie moge znalesc chłopaka /; moje fotki http://short4u.pl/zdjecie69jpg/ tylko proszę o kulturalne wypowiedzi

2012-01-18 15:36:37
~ssa

Nie dziwi Was, że tej jesieni i zimy nie lansują ptasiej i świńskiej grypy oraz szczepionek. Czyżby te wirusy wyginęły ? Ciekawe co nam szykują koncerny farmaceutyczne.

2012-01-18 14:57:53
~Herz

czemu na tym zdjeciu serce jest po prawej stronie :D:D ??

2012-01-18 14:46:05
~sas

Jak "sprawdzić" to co dopiero ma się stać? Może WP zatrudni wreszcie jakiegoś pismaka który przynajmniej z grubsza orientuje się w polszczyźnie. Dość już tego prostackiego żargonu.

2012-01-18 14:38:50
~to ja

chemtrails i wszystko jasne

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.