wyszukanie zaawansowane

Galerie

Lecznicze kąpiele w domowej wannie

Lecznicze kąpiele w domowej wannie

Thinkstock

1/6

Hydroterapia, jak wiele naturalnych metod wspomagających zdrowie, wraca ostatnio do łask. Przeglądając oferty rozmaitych centrów odnowy biologicznej czy SPA znajdziemy duży wybór kąpieli leczniczych. Jednak nie każdego z nas stać na taką przyjemność. Często też chcemy poczuć ulgę od razu, a nie np. za dwa tygodnie, gdy będziemy mogli pozwolić sobie na wyjazd. Na szczęście w wielu drobnych dolegliwościach możemy sobie pomóc sami. Jest tylko jeden warunek - musimy mieć wannę. I oczywiście wiedzieć, co dodać do wody, by osiągnąć pożądany efekt.

Gdy swędzi
Zdarzają się sytuacje, gdy skóra swędzi tak bardzo, że nie możemy opanować chęci podrapania - np. w przypadku ospy. Doskonale wiemy, że rozdrapanie wyprysków tylko pogorszy sprawę, ale musimy jakoś sobie ulżyć. Z pewnością pomogą kąpiele z odpowiednimi dodatkami. Przy ospie najlepiej sięgnąć po sodę oczyszczoną. Do średniej (niepełnej wanny) wystarczy pół szklanki, do dużej należy wsypać trochę więcej. Kąpiel w ciepłej, ale nie gorącej, wodzie z sodą oczyszczoną przynosi prawdziwą ulgę. Przy łuszczycy lepiej do wody (raczej letniej niż ciepłej) dodać 2 szklanki octu winnego. Taka chłodząca kąpiel sprawdzi się też przy poparzeniu słonecznym. W tym przypadku (podobnie jak przy wysypce) warto też skusić się na kąpiel z dodatkiem mąki owsianej, którą należy dodać (kilka łyżek) do wanny z letnią wodą. Mąka owsiana (albo zanurzone w lnianym woreczku płatki) sprawią, że wanna stanie się śliska - należy o tym pamiętać. Przy wszelkich problemach skórnych - począwszy od podrażnienia, przez stany zapalne, aż po nieprzyjemną suchość - pomoże nam też kąpiel w krochmalu, czyli mące ziemniaczanej. Szklankę mąki mieszamy z dwiema szklankami letniej wody i wlewamy do 3 litrów wrzątku. Tak otrzymany krochmal wlewamy do wanny z ciepłą albo letnią wodą.

REKOMENDACJA
1/6
2015-11-01 19:17:20
~Meggi

ja już poznałam właściwości domowych kąpieli leczniczych. Od jakiegoś czasu do wanny z wodą dodaję sól Salco, zauważyłam, że mi się odporność poprawiła i znacznie lepiej śpię.

2012-01-26 12:07:00
~łuki

Witam, zwracam się z prośbą, jeśli nie czujesz się dotknięty przez kryzys finansowy albo jesteś po prostu człowiekiem dobrej woli proszę wspomóż mnie. Szukam trzydziestu tysięcy pomocnych ludzi, którzy zechcieliby mi pomóc, ponieważ muszę spłacić kredyt, który jest dla mnie zbyt dużym ciężarem. Dlatego proszę Cię o pomoc w wysokości 1 złotówki lub dowolnej kwoty na konto nr 43114020040000380264446126. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom- Łukasz Laszczak.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.