wyszukanie zaawansowane

Galerie

Jak uniknąć depresji?

Jak uniknąć depresji?

Thinkstock

1/9

Depresja to jedna z chorób cywilizacyjnych, która dotyka coraz młodszych osób. Może przybierać różne oblicza. Zaczyna się zwykle smutkiem i przygnębieniem. Osoba dotknięta depresją z dnia na dzień staje się coraz bardziej apatyczna, obojętna na wszystko, co się wokół niej dzieje. Dodatkowo często ma poczucie silnego, niczym nieuzasadnionego lęku. Takiej osobie nie wystarczy powiedzieć „weź się w garść”, konieczna jest pomoc psychologiczna, a często też leczenie farmakologiczne. Co możemy zrobić, żeby nie dopuścić do pojawienia się depresji?

Unikaj stresu
Przebywanie pod wpływem długotrwałego stresu jest jedną z najczęstszych przyczyn pojawiania się depresji. Sami sobie zgotowaliśmy ten los, można by sparafrazować słowa Nałkowskiej. W pogoni za coraz lepszą sytuacją materialną bierzemy na siebie zbyt wiele obowiązków, nie mamy czasu na relaks i aktywność fizyczną, o spotkaniach z przyjaciółmi nie wspominając. Już dawno temu wyparliśmy ze słownika pojęcie „rytmu dobowego” i sypiamy średnio po 4 godziny na dobę. Taki tryb życia sprawia, że wentyl bezpieczeństwa w naszym organizmie puszcza i wtedy właśnie pojawia się depresja.

REKOMENDACJA
1/9
2012-02-27 15:44:16
~maurycy

kto to pisze?? po co to pisze?? kto na to pozwala?? tłustą czcionką to jeden stek bzdur nie mający prawie nic wspólnego z DEPRESJĄ ,a dodatkowo wprowadzający czytającego w błąd!!! proszę się pofatygować i chociaż odrobinę poczytać na temat i dopiero cokolwiek próbować napisać, inaczej taki tekst jest szkodliwy!!

2012-02-27 10:36:34
~ja

Praca i dodatkowe zajęcia.Lenistwo i ciągłe użalanie sie nad sobą prowadzi do totalnych dołków i w efekcie do depresji,tak przynajmniej jest w moim środowisku.Chorują kobiety ,którym przez lata nic się nie chciało robić-lenistwo.....

2012-02-27 08:11:21
~matri

Najlepszy serwis inwestycyjny z unikalnym patentem ! zarabiasz 2% dziennie minimalny koszt inwestycji to 10$ dowiedz się więcej na www.justbeenpaid.manifo.com

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.