wyszukanie zaawansowane

Galerie

8 skutecznych sposobów zwalczania stresu

8 skutecznych sposobów zwalczania stresu

Thinkstock

1/8

Gorzki jak źle zaparzona herbata, kwaśny jak cytryna. Psuje smak życia, a kiedy trwa zbyt długo, czyni ogromne spustoszenia w naszym organizmie. Jak więc oswoić stres i radzić z nim sobie na co dzień?

Zrozum, nie unikaj
Jeszcze kilkanaście lat temu większość lekarzy pytanych o receptę na zdrowy tryb życia, nakazywała nam unikać stresu i dobrze się odżywiać. Dziś wiemy, że to pierwsze zalecenie „ma drugie dno”. Stresu uniknąć się nie da, a co ważniejsze, uciekanie przed nim nie sprawia, że stajemy się na niego bardziej odporni. Kto unika wszystkich nieprzyjemnych sytuacji, ten w konfrontacji z wyzwaniem nie ma żadnych przygotowanych wzorców zachowań, z których mógłby korzystać. Na szczęście, każdy z nas posiada mniejszą lub większą odporność na stres. Bez niej człowiek nie przetrwałby jako gatunek, bo zdolność przystosowania polega na tym, by zachowywać „niezmienione środowisko wewnętrzne” wtedy, gdy zmienia się środowisko zewnętrzne. Niestety, nasze wrodzone umiejętności do opierania się stresowi nie wystarczą do zachowania zdrowia. Z badań zoopsychologów wynika, że im wyższy stopień rozwoju danego gatunku, tym mniej wrodzonych mechanizmów przed stresem udaje mu się zachować.

Tekst: Antonina Majewska/Boutique/ESE/

REKOMENDACJA
1/8
2016-02-18 15:07:06
~hara

A jak się po nim czujesz? Nie jesteś "otumaniona"?

2016-02-11 16:22:27
~aleksandraxyz123

z nervomixem jest o tyle dobrze, ze jest bez recepty więc bez problemu można po niego sięgnąć, a do tego jest rzeczywiśćie bardzo skuteczny.

2016-02-09 14:04:38
~baratka

Czasami rzeczywiście uzbiera się sporo problemów i ciężko normalnie funkcjonować, ciągły stres potrafi uprzykrzyć życie niestety. Kiedy dopada i mnie muszę pomagać sobie ziołami, najczęściej biorę nervomix bo ten mi szybko pomaga.

2015-10-18 22:07:47
~irka

jak się ma dużo "na głowie" , to trzeba czasem sobie pomóc i zwyczajnie dostarczyć nieco energii i spokoju ziołową kapsułką - ja suplementuję Destresan Max - magnez, B6, różeniec górski, melisa. Dobrze blokuje na stres

2012-11-16 16:48:21
~marlena

A ja z własnego doświadczenia moge polecic właśnie taka aktywność http://aqua-aerobik.pl/ Na pewno bedzie ona odpowiednia jesli chodzi o wszelkie problemy z kręgosłupem i ogólnie świetnie działa jesli chodzi o poprawe naszego samopoczucia.

2012-02-26 20:31:06
~heniek

Najlepszy serwis inwestycyjny z unikalnym patentem !!! zarabiasz 2% dziennie (z codziennym podsumowaniem) minimalny koszt inwestycji to 10$ dowiedz się więcej na http://justbeenpaid.manifo.com/

2012-02-26 20:27:16
~ba

Codziennie zdarza się coś dobrego, trzeba tylko umieć to dostrzegać. Tak mowie mojej rodzinie i przyjaciolom...a oni patrza na mnie jakbym z ksiezyca spadla. Dla mnie spacer z psem to relaks, naprawde polecam. Pocieszam czesto rodzine, przyjaciol - skad tyle pesymistow wokol mnie ? Zawsze sie zdenerwuje po rozmowie z nimi..pomagam, ale jak dlugo to wytrzymam? Czekam z niecierpliwoscia na wiosne, wtedy calymi godzinami potrafie pracowac w ogrodzie...moj piesek mi" pomaga" - no ...cz

2012-02-26 19:53:47
~kik

przy małym dziecku nie da sie tak, nie ma chwili dla siebie bo nawet jak zasnie to trzeba nadrobic to czego nie mozna zrobic przy nim, wyspac dobrze tez sie nie mozna niestety mam tyle stresów ze 7 miesiecypo ciazy waze 42kg i jestem okropna maz nie moze ze mna wytrzymac ja ze sobie tez, kocham moje dziecko najmocniej w swiece a stresu nienawidze

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.