wyszukanie zaawansowane

Galerie

Do czego może prowadzić nadwaga?

Do czego może prowadzić nadwaga?

Thinkstock

1/7

Często poszukujemy diety, która pozwoli szybko i bezboleśnie pozbyć się nadwagi. Kiedy diety te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, motywacja mija, a nadwaga zostaje. Tymczasem z nadwagą naprawdę należy walczyć, zrzucenie nawet kilu kilogramów jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Jakie mogą być jej konsekwencje?

Kłopoty z zajściem w ciążę
Kobiety, które mają nadwagę lub są otyłe, mogą mieć kłopoty z zajściem w ciążę. Otyłość często prowadzi do cykli bezowulacyjnych, podczas których organizm kobiety nie produkuje komórek jajowych. Niestety, nawet u tych kobiet, które mimo nadwagi jajeczkują prawidłowo, zajście w ciąże bywa trudniejsze. Prawdopodobnie odpowiedzialna jest za to leptyna – która zaburza równowagę hormonalną w organizmie, a przez to utrudnia zapłodnienie i zagnieżdżenie zarodka w ścianie macicy. Z kolei nadwaga u panów pogarsza jakość nasienia.

REKOMENDACJA
1/7
2014-03-03 15:03:22
~Irenka009

Przy leczeniu otyłości z pomocą przychodzi również medycyna chińska. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z artykułem Pani lekarz Ewy Łączkowskiej. www.akupunktura24.p l/otylosc.html

2014-01-14 14:52:02
~momi

walczę z kilogramami od jakiegoś czasu i oprócz diety i ćwiczeń, zażywam ocet jabłkowy http://www.naturala.pl/Produkt/86/o cet_jablkowy taki jak ten

2012-10-26 06:33:23
~ana

chyba każdy wie do czego może prowadzić nadwaga. Od kiedy zaopatruję się w naturalne witaminy nie mam dużego problemu z przeziębieniem. Udało mi się trafić do centrum zdrowej diety ( dietywellness.pl) gdzie pokazano mi ze zdrowe odżywianie I TO, ŻE nie musi być trudne i można je dostosować do każdych warunków i dziś nie mam już problemu z infekcjami i kontrolą wagi.

2012-03-20 23:57:23
~ola

Z moim ciaęłm również zaczynają dziać się niepokojące rzeczy i czas najwyższy coś z tym zrobić. Na codzienne gotowanie i noszenie jedzenia do pracy na pewno się nie zdecyduję więc chyba najlepszym rozwiązaniem będzie pomyślenie o jakimś cateringu. Tylko jak wybrać firmę spośród tylu ofert w Warszawie?

2012-03-20 13:46:51
~ja

zgadzam się z treścią artykułu, to prawda, że nadwaga prowadzi do wielu poważnych problemów zdrowotnych i jest chorobą, z którą trzeba walczyć! Ale uważam, że dla własnego bezpieczeństwa trzeba to robić z głową. Dlatego bez opieki lekarza się nie obejdzie. Lignaform jest taką właśnie dietą, przepisywaną i kontrolowaną przez lekarza.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.