wyszukanie zaawansowane

Galerie

Do czego może prowadzić nadwaga?

Do czego może prowadzić nadwaga?

Thinkstock

1/7

Często poszukujemy diety, która pozwoli szybko i bezboleśnie pozbyć się nadwagi. Kiedy diety te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, motywacja mija, a nadwaga zostaje. Tymczasem z nadwagą naprawdę należy walczyć, zrzucenie nawet kilu kilogramów jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Jakie mogą być jej konsekwencje?

Kłopoty z zajściem w ciążę
Kobiety, które mają nadwagę lub są otyłe, mogą mieć kłopoty z zajściem w ciążę. Otyłość często prowadzi do cykli bezowulacyjnych, podczas których organizm kobiety nie produkuje komórek jajowych. Niestety, nawet u tych kobiet, które mimo nadwagi jajeczkują prawidłowo, zajście w ciąże bywa trudniejsze. Prawdopodobnie odpowiedzialna jest za to leptyna – która zaburza równowagę hormonalną w organizmie, a przez to utrudnia zapłodnienie i zagnieżdżenie zarodka w ścianie macicy. Z kolei nadwaga u panów pogarsza jakość nasienia.

REKOMENDACJA
1/7
Zobacz w innych serwisach:
2019-07-30 21:58:52
~Melodia

Puchną mi nogi, mam zaparcia i mam za szybki puls. Mam ponad 20 kg nadwagi. Chcę to zrzucić, ale wcale nie jest łatwo, jak człowiek od lat przyzwyczajony jest do śmieciowego jedzenia. Na zaparcia od jakiegoś czasu eva/qu pomaga, ale ogólnie to wszystkich tych problemów chciałabym się pozbyć. Lekarz mówi, że się pozbędę jak schudnę.

2014-03-03 15:03:22
~Irenka009

Przy leczeniu otyłości z pomocą przychodzi również medycyna chińska. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z artykułem Pani lekarz Ewy Łączkowskiej. www.akupunktura24.p l/otylosc.html

2014-01-14 14:52:02
~momi

walczę z kilogramami od jakiegoś czasu i oprócz diety i ćwiczeń, zażywam ocet jabłkowy http://www.naturala.pl/Produkt/86/o cet_jablkowy taki jak ten

2012-10-26 06:33:23
~ana

chyba każdy wie do czego może prowadzić nadwaga. Od kiedy zaopatruję się w naturalne witaminy nie mam dużego problemu z przeziębieniem. Udało mi się trafić do centrum zdrowej diety ( dietywellness.pl) gdzie pokazano mi ze zdrowe odżywianie I TO, ŻE nie musi być trudne i można je dostosować do każdych warunków i dziś nie mam już problemu z infekcjami i kontrolą wagi.

2012-03-20 23:57:23
~ola

Z moim ciaęłm również zaczynają dziać się niepokojące rzeczy i czas najwyższy coś z tym zrobić. Na codzienne gotowanie i noszenie jedzenia do pracy na pewno się nie zdecyduję więc chyba najlepszym rozwiązaniem będzie pomyślenie o jakimś cateringu. Tylko jak wybrać firmę spośród tylu ofert w Warszawie?

2012-03-20 13:46:51
~ja

zgadzam się z treścią artykułu, to prawda, że nadwaga prowadzi do wielu poważnych problemów zdrowotnych i jest chorobą, z którą trzeba walczyć! Ale uważam, że dla własnego bezpieczeństwa trzeba to robić z głową. Dlatego bez opieki lekarza się nie obejdzie. Lignaform jest taką właśnie dietą, przepisywaną i kontrolowaną przez lekarza.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.