wyszukanie zaawansowane

Galerie

10 domowych sposobów na zaparcia

10 domowych sposobów na zaparcia

Thinkstock

1/10

Przewlekłe problemy z jelitami ma obecnie ok. 20 proc. dorosłych. Zwykle w ich leczeniu stosuje się środki przeczyszczające, preparaty z błonnikiem, lewatywy, ćwiczenia mięśni, a nawet leczenie chirurgiczne. Specjaliści rozróżniają dwa rodzaje zaparć - mechaniczne i nawykowe. Do pierwszych należą: kamienie kałowe, zwężenie jelita (wrzodziejące zapalenie jelita), rak jelita grubego, stany po prześwietleniach RTG. W tego typu przypadkach potrzebna jest pomoc lekarska. Zaparcia określane jako nawykowe możemy leczyć na własną rękę, zwykle przy pomocy prostych zmian diety i zachowania. Oto kilka domowych sposobów.

Kiszona kapusta
W domowym leczeniu przewlekłych zaparć pomocne są kiszonki, szczególnie kiszona kapusta, która zawiera duże ilości błonnika. Swój smak zawdzięczająca fermentacji, w której biorą udział żywe kultury bakterii. W naszym organizmie poprawiają one trawienie i dostarczają witamin z grupy B. Kiedy myślimy o oczyszczeniu, skorzystajmy również kuracji sokiem z kiszonej kapusty. Warto wypijać szklankę napoju raz dziennie na czczo.

REKOMENDACJA
1/10
Zobacz w innych serwisach:
2014-12-26 21:14:31
~Aga

Ja próbowałam już prawie wszystkiego. Te doraźne środki typu Xenna, Allax, Bisacodyl są skuteczne, ale na krótko...Najbardziej pomagało mi codzienne jedzenie jogurtu wymieszanego z łyżką otrąb pszennych i łyżeczką siemienia lnianego. Najlepiej przyszykować sobie ten "posiłek" na noc, bo wtedy otręby rozmiękną. Należy jeść to codziennie rano i w ciągu dnia pić sporo wody niegazowanej. Efekt będzie murowany.

2014-12-18 13:21:15
~Schmidt

Ja próbuję colosanex i pomaga.

2014-12-16 12:01:54
~Kristofer

Sprobujcie blonnika z probiotykami. Tworzy naturalny sluz, który pomaga w przesuwaniu sie tresci kalowej, a do tego uzupelnnia flore bakteryjna jelit i skladniki odzywcze sa duzo lepiej przyswajalne.

2014-10-05 00:05:36
~minikks

Najlepszy sposób na zaparcie: http://leczenie-zatwardzenia.blogsp ot.com/2014/10/sposoby-na-zatwardze nie-leczenie.html

2014-09-23 09:23:43
~Wiki

Każdy z nas zna jakieś domowe sposoby walki z zaparciami. Jednak prawda jest taka, że one rzadko skutecznie pomagają a jeśli już to towarzyszy im ból brzucha i wzdęcia. Dlatego w sytuacjach kryzysowych sięgam po Dulcobis. Przebadany i sprawdzony lek na zaparcia. Stosuje się jedną tabletkę na noc i rano problem znika.

2014-07-18 15:27:20
~Marek

Na zaparcia skuteczne są zioła szwedzkie. Ja piję codziennie łyżeczkę do herbaty i zapomniałem już o zaparciach. Osobiście wybieram te bez alkoholu bo mają w sobie bardziej skoncentrowaną mieszankę ziół np: zdrowysklep.com.pl/ziola-szwedzkie. html

2014-06-18 13:40:26
~Malwina

Nie wiem dlaczego ludzie cały czas mają jakieś złe wyobrażenie o czopkach, ale ilekroć ja mam zaparcia, ratuję się właśnie w ten sposób. I bardzo mi to pomaga. Eva/qu działają po 15 minutach i mam spokój. Nie przeczyszczają, nie podrażniają, po prostu się rozpuszczają i człowiek odczuwa niesamowitą ulgę. Próbowałam jeść absolutnie wszystko, suszone owoce, pić sok pomidorowy i średnio mi to pomagało. Wolę jak efekt przychodzi szybko.

2014-06-16 11:36:56
~wera

Ja w takich sytuacjach ratuje się Dulcobisem. Stosuje się go na noc, a rano możesz zapomnieć o problemie. Dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie.

2014-05-16 13:19:54
~Paula

Mnie bardzo pomógł pas wibrujący trenergym lub stymulujący mięśnie abtronicx2 (uzywam obu), masuje i napina miesnie brzucha przez co znacząco poprawiła mi się przemiana materii i problem zniknął. Polecam

2014-05-12 13:22:23
~Piotr

Na zaparcia najlepszy jest proszek zasadowy. Działa on łagodnie wspomagając pracę jelit i odbudowując florę bakteryjną. Nie robi on rewolucji w układzie pokarmowym jak inne leki. Jest on całkowicie naturalny i może być podawany nawet małym dzieciom.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.