wyszukanie zaawansowane

Galerie

10 domowych sposobów na zaparcia

10 domowych sposobów na zaparcia

Thinkstock

1/10

Przewlekłe problemy z jelitami ma obecnie ok. 20 proc. dorosłych. Zwykle w ich leczeniu stosuje się środki przeczyszczające, preparaty z błonnikiem, lewatywy, ćwiczenia mięśni, a nawet leczenie chirurgiczne. Specjaliści rozróżniają dwa rodzaje zaparć - mechaniczne i nawykowe. Do pierwszych należą: kamienie kałowe, zwężenie jelita (wrzodziejące zapalenie jelita), rak jelita grubego, stany po prześwietleniach RTG. W tego typu przypadkach potrzebna jest pomoc lekarska. Zaparcia określane jako nawykowe możemy leczyć na własną rękę, zwykle przy pomocy prostych zmian diety i zachowania. Oto kilka domowych sposobów.

Kiszona kapusta
W domowym leczeniu przewlekłych zaparć pomocne są kiszonki, szczególnie kiszona kapusta, która zawiera duże ilości błonnika. Swój smak zawdzięczająca fermentacji, w której biorą udział żywe kultury bakterii. W naszym organizmie poprawiają one trawienie i dostarczają witamin z grupy B. Kiedy myślimy o oczyszczeniu, skorzystajmy również kuracji sokiem z kiszonej kapusty. Warto wypijać szklankę napoju raz dziennie na czczo.

REKOMENDACJA
1/10
Zobacz w innych serwisach:
2015-07-04 18:52:16
~Nelsy

Ja dla mojego synka na zaparcia kupuje dicopeg junior, jest bez recepty.

2015-07-02 08:17:21
~Karola

Błonnik i tylko błonnik witalny - to jedyny preparat na szybkie uwolnienie sie od tego strasznego kłopotu jakim są zaparcia. Co ja przez te lata przeżywałam w toalecie - to tylko te osoby wiedzą co cierpią na zaparcia. Coś strasznego, nie siadać przez tydzień i mieć brzuch jak balon. Więc jak mówiłam BŁONNIK to moja najskuteczniejsza metoda na zaparcia.

2015-06-30 14:45:12
~Mangalia

Wiele osób poleca eva/qu. Może i ja się skuszę. One faktycznie tak szybko działają?

2015-06-26 00:55:15
~Sylwia

Na mnie działa tylko Dicopeg.Próbowałam różnych rzeczy , od herbatek , po tabletki.Sprawdził się dicopeg, dzieciom podaje dicopeeg junior .Nie zamierzam zmieniać leku kiedy te mam sprawdzony.

2015-06-15 17:03:06
~Marcela

Wszyscy wiemy, że to wstydliwy problem. Z tego powodu, najlepiej pozbyć się go jak najszybciej. Szczerze polecam tę stronę http://www.stopzaparciom.pl/Fakty-d otyczace-zaparc Mi pomogło i już od dawna nie borykam się z tym problemem. Dulcobis pomaga. Ciii.. Pozdrawiam!

2015-06-08 09:37:22
~Olka

To prawda, zaparcia potrafią skutecznie popsuć dobry humor i samopoczucie. Prawda jest jednak taka, że zazwyczaj sama sobie "pracuję" na zaparcia jedząc fastfoody lub słodycze. Dlatego zawsze dbam o to aby mieć w apteczce Dulcobis (jak zawiodą domowe sposoby) wystarczy jedna tabletka przed snem i rano znów mogę poczuć się lekko:).

2015-05-31 16:42:41
~Kora

Na zaparcia to najlepszy jest sport, żeby rozruszać wszystko co w jelitach zalega, a na wsparcie czopki eva/qu

2015-05-27 16:19:43
~oemapazdrowia

W problemach z zaparciami i złym funkcjonowaniem organizmu warto sięgnąć po Błonnik Witalny, który m.in. usprawnia pracę jelit, dzięki czemu likwiduje zaparcia, a także usuwa toksyny z organizmu poprawiając samopoczucie. Likwiduje także zmęczenie, apatię, senność oraz obniża ciśnienie krwi i pomaga przywrócić optymalny poziom cholesterolu. Więcej informacji o Błonniku Witalnym na stronie czystejelito.eu Pozdrawiam Jolanta Piwowarczyk Online Ekspert marki Mapa Zdrowia

2015-05-24 00:25:19
~Andrzej

Colosanex jest dobry. Prawda jest taka, że nie da się wszystkiego zrobić dietą, trzeba się wspomagać

2015-05-22 11:36:10
~Basia 58

Mądra rada Zbigniewie - ja również polecam błonnik witalny i to z Mapy zdrowia. Innych podróbek nie polecam - mój błonnik tak mi pomógł, że juz następnego dnia rano byłam w toalecie.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.