wyszukanie zaawansowane

Galerie

8 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz się odchudzać

8 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz się odchudzać

Thinkstock

1/8

Podczas odchudzania zwykle skupiamy uwagę na naszym ciele, a to duży błąd. Jak wskazuje dr Ewelina Pietrzykowska z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, problemy związane z przybieraniem na wadze mogą mieć swoje źródło w psychice. Zanim przystąpimy do procesu odchudzania musimy jasno postawić sobie cel i pamiętać, że nie da się go zrealizować w jeden dzień.

Sprawdź, dlaczego tyjesz
Sposób myślenia ma ogromny wpływ na nasz organizm. Sami możemy, świadomie bądź nie, wpływać na procesy w nim zachodzące. Przykładem jest odczuwanie skutków stresu przed ważnym wydarzeniem, jakim jest np. egzamin, rozmowa kwalifikacyjna, czy choćby własny ślub. Sami, zanim określone wydarzenie ma miejsce, stwarzamy sobie w głowie jego wyolbrzymiony obraz, który następnie wywołuje określone reakcje. By załagodzić objawy stresu radzimy sobie w różny sposób – jedni biorą odprężającą kąpiel, inni ćwiczą, a jeszcze inni sięgają po papierosy czy jedzenie. Powinniśmy zajrzeć w głąb siebie i przypomnieć sobie sytuacje, w których najczęściej sięgamy po kaloryczne przekąski lub też po prostu objadamy się. Jedni w słodyczach topią smutki, inni zaś w taki sposób rekompensują nerwy i niepowodzenia. Tak czy owak ma to ścisły związek z hormonem (zwanym kortyzolem), wydzielanym podczas reakcji stresowych, który dodatkowo wzmaga łaknienie.

Polecamy! Darmowa diagnoza dietetyczna. Skorzystasz?

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/8
2019-02-01 12:55:20
~K.

Diety dietami, ale warto też jeść dużo substancji, które ostatecznie pomagają nam spalić tłuszcz. Od siebie mogę polecić z pewnością Reducer Thermo Extreme. Myślę, że u wielu osób się sprawdzi :) https://odchudzanie-suplementy.pl/r anking-najlepszych-tabletek-odchudz anie/

2012-10-09 13:20:19
~anakasz

Zdrowa dieta to jedno, a wsparcie psychiczne to drugie. Ja otrzymałam i jedno i drugie. Pewnego dnia trafiłam na fajnego konsultanta wellness (dietywellness.pl), który poradził sobie z moją nadwagą w kilka tygodni. Schudłam 11 kg i to praktycznie bez wyrzeczeń ale znam ten problem braku motywacji i systematyczności.

2012-05-23 09:55:49
~Wiktoria

Każde odchudzanie, które ma przynieść efekty musi zacząć się od psychicznego nastawienia.Drugą sprawą jest zmiana zasad wyżywienia.Przekonałam się o tym po zastosowaniu programu ze strony www.zdrowesniadanie.info/ewap.Bardz o mi to pomogło.

2012-05-14 23:05:20
~www

Nie ma takiej strony - o dobrej kupce . pl

2012-05-14 22:46:08
~w

a ja nie narzekam zrobilem kupe w kibelku, wazyla ponad 2 kilo, sprawdz na www.jakzrobicdobrakupke.pl to naprawde dziala

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.