wyszukanie zaawansowane

Galerie

Depilacja - jaki sposób jest najskuteczniejszy?

Depilacja - jaki sposób jest najskuteczniejszy?

Thinkstock

1/9

Jaką metodę depilacji wybrać dla siebie? Ważnym czynnikiem jest cena, ale także czasochłonność zabiegu i stopień jego skomplikowania, to, czy możemy go wykonać sami, czy tylko w gabinecie kosmetycznym. Niemałe znaczenie ma też to, jak po usunięciu owłosienia wygląda skóra, czy nie pojawiają się krostki albo czy odrastające włosy nie wrastają w skórę. W zależności od tego, czy usuwany jest włos razem z korzeniem, czy jedynie jego łodyga, stosuje się dwa pojęcia: epilacja i depilacja. Ta pierwsza przynosi trwalsze rezultaty, ale – jak łatwo się domyślić – jest droższa. Do tej grupy należą fotoepilacja, czyli usuwanie owłosienia laserem oraz elektroliza, polegająca na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą diody elektrycznej. Depilacja to natomiast wszystkie pozostałe metody, stosowane zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Jakie są ich wady i zalety? Poniżej przedstawiamy ranking poszczególnych sposobów usuwania owłosienia, z uwzględnieniem ceny i skuteczności.

REKOMENDACJA
1/9
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Depilacja - jaki sposób jest...
Zdrowie & Fitness
Najskuteczniejsze metody depilacji
Zdrowie & Fitness
Czas na depilację
Zdrowie & Fitness
Wyjdź z tego gładko
Zdrowie & Fitness
Depilacja nie musi boleć!
2017-10-05 11:04:05
~Nina

Osobiście wybieram wyłącznie depilację laserową i to w La Pelle Jelenia Góra. Wg mnie znają się na depilacji jak mało kto. Po zabiegach nie miałam podrażnień.

2017-07-02 11:12:03
~Uki

Moim zdaniem jednak depilacja laserowa daje najlepsze efekty. Nie jest to najprzyjemniejszy zabieg, ale jeśli zostanie przeprowadzony w profesjonalnym salonie to efekt jest wart tego, aby trochę pocierpieć ;) Pół roku temu zrobiłam sobie depilację pach i okolic bikini laserem LightSheer Duet w Vici Clinic (Kraków). Miałam problem w tych miejscach z odrastającymi włoskami i brzydkimi, bolesnymi podrażnieniami. Depilacja tego typu była dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

2013-02-11 13:50:48
~horizont

moim zdaniem najbardziej skutecznym sposobem na to, żeby się pozbyć niechcianych włosów jest depilacja laserowa.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.