wyszukanie zaawansowane

Galerie

8 faktów i mitów na temat odchudzania

8 faktów i mitów na temat odchudzania

Thinkstock

1/8

Kto chociaż raz w życiu próbował zrzucić kilka kilogramów, doskonale wie, że w Internecie i popularnych czasopismach pełno jest sprzecznych informacji, dotyczących odchudzania. Okazuje się, że skuteczna dieta nie musi prowadzić do wielu wyrzeczeń, a liczne dietetyczne stereotypy są niezgodne z prawdą i nie trzeba się do nich stosować.

Każdy typ otyłości jest tak samo szkodliwy dla zdrowia

Nieprawda. Niezależnie od wskaźnika BMI, nasza nadwaga (wskaźnik powyżej 25) lub otyłość (powyżej 30) może mieć różny wpływ na nasze zdrowie. Zależy on od typu otyłości. Typ jabłka (otyłość brzuszna) jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny i obciążający dla naszego serca i narządów wewnętrznych, niż typ gruszki, w którym tłuszcz odkłada się głównie na biodrach i udach, a brzuch pozostaje płaski. „Jabłka”, dla zachowania zdrowia, powinny szybko przejść na dietę.

Tekst: UD/ESE/

Polecamy! Najlepsze diety w Internecie. Sprawdź koniecznie!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/8
2016-05-24 10:08:29
~lena

Również myślałam, że owoce można jeść do woli i o każdej porze dnia. Z czasem, nauczona na własnych błędach jem owoce tylko rano. Po południu nic owocowego. Na lepszy metabolizm kupuję Red tea + chromium.

2015-11-09 12:09:56
~Bogdan

Bez pomocy nic się nie osiągnie. Ja stosowałem Therm Line Man i dopiero teraz widzę efekty. Nie dawałem sobie rady wcześniej. Nie miałem motywacji, kolejne miesiące i waga ani drgnęła (przynajmniej nie tyłem), ale dopiero po tych tabletkach i diecie waga zaczęła spadać. Takze warto je stosować,.

2013-06-17 23:01:55
~Cekejdż

"jeść należy wszystko, ino z umiarem" że tak zacytuje, aha, jeżeli ktoś urodzi się grubym, grubym będzie do śmierci, to zależy w dużej mierze od genów, są osoby co wszystko kaloryczne, tłuste, niestrawne pchają w siebie i nie utyją nawet pół kilo a są osoby co stosują się do wszystkich zasad swojej najlepszej diety i nie mogą zrzucić tego pół kilograma ;P natura...

2012-11-26 13:31:41
~Kasia

Szczupła sylwetka i pozostawanie w dobrej formie kojarzy się z ciężką pracą i odmawianiem sobie wszystkiego, co dobre. Tymczasem istnieje cała masa rzeczy, które możemy robić, by poprawić swój wygląd i kondycję, a które są przyjemne i pożyteczne. Bo jesz ulubione posiłki i tracisz na wadze. Tłuszczyk się spala sylwetka szczupleje ja tak pozbyłam się 15 kg rok temu i do dziś trzymam wagę. Polecam (twojaidealnafigura.pl)

2012-10-26 06:52:20
~ana

Zdrowa dieta to jedno, a wsparcie psychiczne to drugie. Ja otrzymałam i jedno i drugie. Pewnego dnia trafiłam na fajnego konsultanta wellness (dietywellness.pl), który poradził sobie z moją nadwagą w kilka tygodni. Schudłam 11 kg i to praktycznie bez wyrzeczeń ale znam ten problem braku motywacji i systematyczności.

2012-10-18 04:55:34
~to-ja

od kiedy zmieniłam swój styl odżywiania się jestem bardziej atrakcyjna i wesoła. Zawsze starałam się zdrowo odżywiać, ćwiczyć, a to gwarantowało mi płaski brzuch. Jednak i tak w związku z moim trybem pracy miałam duży problem z rosnącą wagą i chociaż dużo czytałam nie miałam czasu na wprowadzenie wszystkich zaleceń w życie. Jednak udało mi się trafić do centrum zdrowej diety ( dietywellness.pl) gdzie pokazano mi ze zdrowe odżywianie nie musi być trudne i można je

2012-10-15 06:18:05
~kanna

Zawsze starałam się zdrowo odżywiać, ćwiczyć, a to gwarantowało mi płaski brzuch. Jednak i tak w związku z moim trybem pracy miałam duży problem z rosnącą wagą i chociaż dużo czytałam nie miałam czasu na wprowadzenie wszystkich zaleceń w życie. Jednak udało mi się trafić do centrum zdrowej diety ( dietywellness.pl) gdzie pokazano mi ze zdrowe odżywianie nie musi być trudne i można je dostosować do każdych warunków i dziś nie mam już problemu z kontrola swojej wagi

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.