wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 zasad zdrowego grillowania

7 zasad zdrowego grillowania

123RF

1/7

Grillujemy jak Polska długa i szeroka. Niestety, słabość do imprez tego typu bardzo często nie idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem. Efekt taki, że spotkania przy grillu często kończą się niestrawnością albo zatruciem pokarmowym. A wystarczy przestrzegać kilku istotnych zasad, aby grillowanie było bezpieczne. I przede wszystkim zdrowe.

Sezon na grilla rozpoczęty – ku uciesze Polaków, którzy za towarzyskimi spotkaniami przy ruszcie wprost przepadają. Szacuje się, że w naszym kraju w sezonie odbywa się ponad 30 milionów tego typu imprez. Badania PBS przeprowadzone na zlecenie marki Winiary mówią, że w organizację spotkań na świeżym powietrzu chętnie włączają się panowie. – Według statystyk grillowanie jest jedną z najczęstszych form spędzania wolnego czasu większości Polaków. Natomiast zastanówmy się, czy ta forma jest tak do końca zdrowa. I jakich wpadek kalorycznych lepiej unikać – mówi Sylwia Sadowska, dietetyczka z Centrum Naturhouse. O czym zatem pamiętać, aby grillowanie było i przyjemne, i zdrowe?

Tekst: Ewa Podsiadły - Natorska/ESE/

Polecamy! Biore.to na grilla! A Ty?

REKOMENDACJA
1/7
2012-06-06 16:13:46
~brrr

bzdura, troche wegla nikomu jeszcze nie zaszkodzilo. raz na miesiac to i spalone kielbaski nie zaszkodza

2012-06-06 15:53:27
~oldcrazy

Grilowanie. Może być albo przyjemne albo zdrowe. Dietetycy tak skutecznie obrzydzają to co dobre, że życie zaczyna być smutne.

2012-06-06 15:39:55
~wiadomo

artykul taki sam jak marka Winairy - czyli do d*py, dobrze ze ejszcze nie napisali ze mieso musi byc nad zarem a nie pod, tak glupiego artykulu dawno tu nie bylo, ale jak widac wystarczy zaplacic za reklame firmy i juz sie ma artykul

2012-06-06 15:31:46
~i tyle

każdy kęś grillowanego mięsa nalezy przepić łykiem czystej, dobrej wódki

2012-06-06 15:22:14
~blady

A ja tam Was i Wasze rady klade na grilla i pieke,pieke az straca na wartosci,pozniej boczek,karkowke,kaszanke,ziemniaczk i w masle czosnkowym skrzydelka kurzece i....piwo.piwo.piwo...i rosnie .....zadowolenie,a na drugi dzien rowerek i 4 godziny ostrej jazdy,pozniej prysznic i ostry sex z ;ZONA,SASIADKA I KOCHANKA!!!!!Polecam!!!

2012-06-06 15:06:31
~żurek polski

jest tylko jedna zasada osmalanie żarcia zwane potocznie grilowaniem NIGDY NIE BYŁO NIE JEST I NIE BĘDZIE ZDROWE kuniec kropka

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.