wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 sposobów na nieprzyjemny zapach z ust

7 sposobów na nieprzyjemny zapach z ust

Thinkstock

1/8

Przykry zapach z ust to dla wielu osób wyjątkowo uciążliwa dolegliwość. Wiąże się z najbardziej intymną sferą ludzkiego życia. Skutkować może poważnymi problemami natury psychologicznej, często upośledzając nawet kontakty społeczne. Nieświeży oddech to również kłopoty ze zdrowiem. Jego konsekwencją mogą być choćby bóle głowy czy zaburzenia wzroku.

Skąd ten zapach
Nieświeży oddech specjaliści nazywają halitozą (fetor ex ore, bad breath lub oral malodor). To wyraźny, uporczywy, często utrzymujący się przez długie lata, nieprzyjemny zapach z ust. Skąd się bierze? W wydychanym przez nas powietrzu znajduje się blisko 400 lotnych substancji organicznych. Nieprzyjemny zapach wywołują zaledwie dwie z nich – siarkowodór i metanotiol, które są produkowane przez cztery gatunki bakterii. Walka z nimi bywa trudna, ale możliwa.

REKOMENDACJA
1/8
2019-04-07 14:20:09
~Kuba

Na nieświeży oddech polecam zakupić drugą szczoteczkę zakrapiać ją wodą utlenioną i czyśćić język -powinna pojawić się piana,wypłukać po czym umyć normalnie zęby i do tego używac jeszcze płynów do płukania ja np stosuje MERIDOL Nieświeży oddech,i powinno byc lepiej :) No chyba ,że problem leży głębięj np w żołądku ,to wtedy wiadomo trzebą już radzić się lekarzy , no i oczywiście podstawa to zbadanie stanu zębów i dziąseł ;) Ale jeśli nieświeży oddech

2018-01-23 13:29:06
~Kasiula

Tutaj jest też bardzo ciekawy artykuł o chlorofilu roślinnym i jego właściwościach: http://synergypoland.pl/nieprzyjemn y-zapach-z-ust-jak-sie-go-pozbyc/

2017-11-14 10:25:26
~ania

Jeśli ktoś chce pozbyć się raz na zawsze nieprzyjemnego zapachu z ust, niech sobie wpisze w Google 3 słowa: "chlorofil roślinny w płynie" i poczyta... Moja dietetyczka poleca swoim pacjentom chlorofil roślinny w płynie, gdyż przepłukuje cały przewód pokarmowy, neutralizuje wszelkie nieprzyjemne zapachy i działa szeroko prozdrowotnie. Ja pozbyłam się nieprzyjemnego zapachu z ust dzięki chlorofilowi roślinnemu w płynie. Stosowałam w tabletkach ale nie działał tak dobrze.

2016-12-12 10:35:23
~Lena

Zioła i cynk są pomocne. Sporo się z problemem borykałam i różnych sposobów próbowałam. Porządnie i na długo nieładny zapach z moich ust zniwelował tymianek w połączeniu z cynkiem, które znalazłam w Halitofast. Usunięty został zarówno brzydki zapach jak i jego przyczyna powstawania, czyli brak równowagi kwasowo zasadowej.

2016-07-10 21:47:07
~Hania

Również polecam Lips płyn na afty, nadaje się też na podrażnienia związane z użytkowaniem protezy. Moja babcia go zastosowała i jest bardzo zadowolona z efektów jego działania. Ja osobiście go zastosowałem po ściąganiu kamienia nazębnego i też byłem zadowolony z efektów jego działania.

2016-05-31 09:45:07
~Iga

Długo miałam z tym problem. W moim przypadku wszystko było winą chorobu migdałków. Polecam tekst na ten temat. www.znanylekarz.pl/blog/chore-migda lki-nieprzyjemny-zapach/

2016-03-29 07:31:57
~pomost

Potwierdzam - po zamiany pasty na ajona problem przestał być widoczny, a to już spora zmiana na plus. U mnie to wystarczyło, dało efekt - jestem zadowolona. A radzę reagować jak najszybciej!

2016-03-22 07:48:20
~korets

Używajcie ajony, zwracajcie uwagę na dobrą dietę i odpowiednią pielęgnację. Tutaj znaczenie mają naprawdę przede wszystkim kluczowe i podstawowe kwestie, a nie Bóg wie jakie techniki. Podstawy!

2016-03-09 07:37:23
~gesta

Po prostu odpowiednie szczotkowanie - dbałość o absolutne podstawy bo tak się te zęby odmienia. Efekty nie pojawiają się natychmiast, wymagają czasu - kiepski zapach to efekt długich zaniedbań.

2016-01-07 22:09:01
~Łukasz

Również polecam płyn Lips. Bardzo dobry płyn, szczególnie dla dzieci do płukania buzi. Przyjemny słodki smak i usuwanie bakterii w jednym. Dziecko chętnie płucze usta. Skuteczny w profilaktyce oraz pomocny w gojeniu się buzi po pojawieniu się aft.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.