wyszukanie zaawansowane

Galerie

6 pokarmów, które łagodzą skutki stresu

6 pokarmów, które łagodzą skutki stresu

Thinkstock

1/7

Czy przesadne objadanie się w stresie może przynieść pozytywne efekty, a nawet pomóc schudnąć? Owszem, tak! Warunek jest jeden: odpowiednio dobrane produkty, które zredukują nasz poziom stresu oraz wagę. Oto kilka przykładów, które pozwolą na wyciszenie umysłu i wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie.

W stanie silnego stresu jedni z nas płaczą, drudzy się złoszczą, a jeszcze inni… jedzą. Utracone poczucie kontroli nad życiem sprawia, że poszukujemy różnych sposobów, by uwierzyć, że świadomie kierujemy swoim działaniem. Jak wskazuje dr n. hum. Monika Bąk-Sosnowska ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - jedną z metod jest sięganie po jedzenie i to najczęściej po niezdrowe przekąski. Niestety, takim sposobem uczymy się, iż jest to dobre i pomaga nam uspokoić skołatane nerwy. Co prawda jest to podarowanie sobie chwili przyjemności i wyciszenia, ale w dłuższej perspektywie niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji. Oprócz nadwagi i otyłości, może skutkować także cukrzycą, podwyższeniem ciśnienia tętniczego, jak i chorobami serca. Warto również spojrzeć na problem z innej strony - idealnym sposobem będzie wykorzystanie objadania się na swoją korzyść. Zapomnijmy więc o wszystkim, co do tej pory słyszeliśmy na temat "emocjonalnego jedzenia", bo jeśli tylko wybierzemy zdrowe produkty, możemy wyświadczyć sobie przysługę. Przedstawiamy więc żywność, będącą idealnym wyborem dla osób, które “zajadają” własne problemy.

REKOMENDACJA
1/7
2014-11-20 20:22:28
~piotrowska

Ja wole nie zajadać stresu bo zawsze sie to zle kończy. Dlatego polecam jednak na pewno coś co też zadziała skutecznie - suplement Forstres. Dla nie to numer jeden jesli chodzi o walkę ze stresem.

2012-06-24 21:34:56
~K

czekolada jest najskuteczniejsza;p

2012-06-15 13:38:27
~fatty

Ja nie wiem, ale jakos na mnie najlepiej dziala ciacho z bita smietana, ewentualnie czekoladowa muffinka.

2012-06-15 13:29:07
~fragola

Stres może być zwalczony tylko zniknięciem przyczyny stresu...w żadne inne cuda nie wierzę.

2012-06-15 13:00:27
~bella

Hmm...najapetyczniejszy jest hamburger:)mniamm

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.