wyszukanie zaawansowane

Galerie

Złam zasady i ćwicz skutecznie

Złam zasady i ćwicz skutecznie

1/7

Każdego roku jesteśmy zasypywani nowinkami z dziedziny fitnessu i zdrowego stylu życia. Standardy, które do tej pory były na porządku dziennym, powoli odchodzą do lamusa. Poniżej przedstawiamy tradycyjne podejście do strategii treningowej „przesiane” przez wyniki najnowszych badań.

"Brzuszki" najlepsze na oponkę

Jak się okazuje, to nie tradycyjne skłony na podłodze, a ćwiczenia pilates są najlepszym sposobem na wyrobienie sobie płaskiego brzucha (a nawet „kaloryfera”). Wyniki badań prowadzonych na Uniwersytecie Auburn w Alabamie wskazują, że ćwiczenie zwane „teaser” wykazuje największą skuteczność. Aktywizuje ono do pracy nawet do 39 proc. więcej mięśni prostych brzucha niż tradycyjne „brzuszki” . Wykonanie ćwiczenia jest stosunkowo proste, jednak początkowo jego nauka może wymagać od nas nieco wysiłku - zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie równowagi. Aby je wykonać prawidłowo należy położyć się na plecach, unieść zgięte w kolanach nogi prostopadle do podłogi i podnieść ręce wraz z tułowiem do góry. Jednocześnie prostujemy nogi w kolanach. Ciężar naszego ciała powinien spoczywać na biodrach, a pozycja, jaką przybieramy, przypomina literę V. Pozę tę utrzymujemy przez jedną sekundę, po czym opadamy na podłogę. Jednocześnie zginamy nogi w kolanach i pozostawiamy je w powietrzu. Należy wykonywać od 8 do 10 powtórzeń.

Tekst:Kyo/mmch

REKOMENDACJA
1/7
Zobacz w innych serwisach:
2018-06-09 21:37:07
~Irmina

Ja na samym początku nie byłam przekonana co do Slimunox bo miałam nie łatwe początki.Ale po zmianie nawyków żywieniowych i wprowadzeniu w pełni zasad kuracji w końcu mi się udało.I schudłam z czego bardzo się cieszę zresztą do dnia dzisiejszego wagę utrzymuje w normie.

2012-06-25 07:59:46
~Marek

Kiedyś też ćwiczyłem, walczyem jak głupi z moją nadwagą, z moimi nadprogramowymi kg. Myślałem może to przez niedzileny browar, może przez cappucino może , może.... W końcu skorzystałem z pomocy fachowców (idealnafigura.com/your) Koniec z oszukiwaniem własnego żołądka, wymyślaniem kolejnych diet i morderczymi ćwiczeniami. Poczułem się szczęśliwy, najedzony i zobaczyłem jak ubrania robią się coraz to bardizej luźniejsze. Minął rok a ja nadal stosuję się do poleco

2012-06-25 07:51:48
~Krzich

pfffffff ćwiczenie z A6W jak ktoś niżej pisał.

2012-06-25 07:15:39
~antypil

Ćwiczenia Pilates zwiększają obwód bioder i ud a nie powodują chudnięcie

2012-06-25 06:49:47
~k

To ćwiczenie jest jednym z 6 ćwiczeń tzw Aerobiczna 6 Weidera

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.