wyszukanie zaawansowane

Galerie

Na co chorują twoje paznokcie?

Na co chorują twoje paznokcie?

fot. SPL/EastNews

1/8

Choć paznokcie nie są unerwione, a więc nie bolą, tak jak inne części naszego ciała mogą chorować. Czasem bardzo poważnie. Nie należy więc ich lekceważyć. Gdy zauważymy, że płytka paznokcia zmienia wygląd, powinniśmy udać się do dermatologa. Jakie dolegliwości najczęściej dotykają paznokci?

Grzybica paznokci
To jedna z najczęstszych chorób płytki paznokcia - dotyka około 20 proc. populacji i stanowi około 50 proc. wszystkich chorób paznokci. Grzybica najczęściej atakuje paznokcie u stóp. Chorobę wywołują drożdżaki, pleśniowce i dermatofity, które do rozwoju potrzebują ciepła i wilgoci. Najlepszym sposobem na uchronienie się przed zakażeniem jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Po myciu, dokładnie osuszamy dłonie i stopy. Używamy przewiewnej odzieży - skarpet, rękawiczek i butów. Należy też unikać dzielenia się z innymi osobami ręcznikiem, skarpetkami czy cążkami do paznokci i chodzenia boso w miejscach publicznych, np. na basenie. Zarażamy się bowiem przez kontakt z chorą tkanką lub przedmiotem, który miał z nią styczność. Zakażony grzybicą paznokieć staje się żółtawy lub lekko zielony, łamliwy, powstają na nim zgrubienia. Jest to choroba przewlekła, której leczenie jest trudne i długotrwałe. W zależności od zaawansowania choroby i bakterii, która ją wywołała, terapia może mieć różne formy - musi ją jednak prowadzić lekarz.

REKOMENDACJA
1/8
Zobacz w innych serwisach:
2015-12-28 22:56:54
~Celka

Podstawowe pytanie, jak można doprowadzić się do takiego stanu? Serio, komuś mogą nie przeszkadzać takie obrzęki? Fuuu… Tu tylko dobry dermatolog, terapia i przypominajka z leczpaznokcie, co by o czasie brać tabsy. Innej możliwości nie ma.

2015-02-02 17:37:36
~tasmania

no może i obrzydliwe są dla kogoś takie paznokcie ale inaczej się śpiewa jak samemu się walczy z taką chorobą...ja dwa lata to miałam zanim udało mi się wyleczyć i trafiłam w dobre ręce pani podolog Agnieszki z libramax, niestety jak się nie znajdzie odpowiedniego lekarza to można nabawić się powikłań

2014-11-18 00:24:36
~pograka

Paznokcie chorują na brak pielęgnacji ze strony ich właściciela. Gdyby się o nie dbało odżywką (np. Trind) problemu by nie było.

2014-05-27 23:34:29
~lexus

prawda! libramax bardzo dobry gabinet, mnie wyleczyli paznokieć który dosłownie wkręcał się w ciało, miałem dzikie mięso, no jakaś masakra. Ale ufff udało się, tylko trzeba stosować się do zaleceń po zabiegu i obcinać na prosto paznokcie! nigdy nie wycinać po bokach!

2014-02-25 20:05:52
~pati

wrastanie paznokci brrrr... Odradzam wszystkim chirurgiczne rozwiąznia, mnie kosztowało to wiele cierpienia i zero efektów... dzięki Bogu mam to chyba już za sobą. U mnie jedyną skuteczną metodą okazał się zabieg kostką arkady w libramax. Teraz tylko chodzę na kontrolę raz w miesiącu.dopiero po zabiegu kostką pazury nie wrastają:)

2012-11-28 15:13:56
~www.zdrowiodsrodka.pl

www.zdrowiodsrodka.pl

2012-09-27 16:43:21
~kasia

dla jaa masz grzybicę prosty sposób napisz e-mail.probioemy@wp.pl podpowiem

2012-06-26 10:10:49
~benia666

na przypadłość nr 2 proponuję zanurzyć palec kilkanaście razy w gotującej się wodzie.....osobiście tak miałam wiele razy i zawsze mi pomagało ale oczywiście na samym początku jak zaczyna czerwienieć u mnie najczęściej po ukuciu się czyms co na ogół nie czuję tego w czasie obowiązków domowych dopiero jak czuję że mi palec pulsuje to natychmiast do gara z gotująca wodą wytrzymać kilkanaście zanurzeń i na drugi dzień zero sladu - 100% gwarancji:)

2012-06-26 02:22:48
~Michał z Cork

Żygać mi się chcę jak na to patrzę

2012-06-25 23:59:01
~Vladimir Vollkf

ZMIAŻDŻONYM czosnkiem- sokiem, smarować na noc paznokcie, przestrzenie międzypalcowe u nóg, . Zmyć rano, powtórzyć można na drugi dzień. Powtórzyć za ok 2 tyg. Cały paznokieć rośnie ok 3 miesiące, w tym czasie można powtórzyć nacieranie wg potrzeby. 100% skuteczności i chyba najtańsze metoda, naturalna. Na noc można założyć skarpetki bądź rękawiczki dla osłony posmarowanych miejsc. Gdy kogoś zbyt bardzo piecze..... zmyć ... trzymać krócej , mniej smarować.. C

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.