wyszukanie zaawansowane

Galerie

Czy nowotworom da się zapobiec?

Czy nowotworom da się zapobiec?

123RF

1/8

Aż 70 proc. przypadków nowotworów, zdaniem naukowców, jest związanych ze stylem życia. W dużym stopniu więc nasze zdrowie zależy od tego, jak o siebie dbamy – co jemy, ile mamy ruchu, co robimy na co dzień. Podstawą przeciwdziałania rakowi jest oczywiście unikanie tytoniu czy nadmiaru alkoholu, ale badania pokazują, że można mu zapobiegać również na inne sposoby. Niektóre są dość zaskakujące.

Dieta
Te produkty przyczynią się do zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia nowotworów:
• Zielone warzywa: brokuły, kapusta, sałaty, szpinak – ważne, by wybierając je, patrzeć na kolor. Im są ciemniejsze, tym lepiej, bo wówczas zawierają więcej antyoksydantów.
• Winogrona i czerwone wino – są bogate w polifenole, zapobiegają szczególnie rakowi piersi, skóry czy prostaty.
• Zielona herbata – zostało udowodnione, że znajdujące się w niej flawonoidy spowalniają lub zapobiegają rozwinięciu się kilku rodzajów raka: okrężnicy, wątroby, piersi i prostaty.
• Czosnek – przeciwdziała przede wszystkim nowotworom żołądka i jelita grubego; ma właściwości bakteriobójcze, blokuje substancje przyczyniające się do powstawania raka, wzmacnia naprawę DNA

REKOMENDACJA
1/8
Zobacz w innych serwisach:
2016-03-06 18:47:10
~dietetyk1

Ja się zgadzam z użytkownikiem "Bag" dlatego jak ktoś się chcę odchudzać czy zadbać o swoje ciało bardziej zalecam badania Genetyczne . Jako dietetyk zawsze wspominam pacjentom o badaniach z Genetic Lab. Ja mogę ułożyć z raportu idealną diete a trener dopasowane ćwiczenia. Sam klient dowiaduję się również o grożących mu schorzeniach , można dowiedzieć się również o grożącym nowotworze a wtedy można w jakiś sposób temu zapobiec bo np być pod stałą obserwacją leka

2012-08-11 20:15:26
~kop

tak da się o ile zdejonizujemy chemię z pożywienia

2012-07-16 13:50:02
~j.j

dobry tekst na okładkę książki , a kilka już na ten temat przeczytałem - daje do myślenia o NFZ i aptekach

2012-06-28 13:11:44
~bag

moja opinia na ten temat jest taka ze w 90% wszystko zalezy od genów, podobnie jak ze skłonnościa do tycia jedni sie głodza i nie chudna a inni wpierdzielaja i chudzi jak patyki jedno z czym sie zgodzeto ruch trzeba go miec regularnie dieta też tu jest oki ale raz na jakiś czas i frytki warto zjeść bo wszystko szkodzi jezeli jest w nadmiarze

2012-06-28 11:50:51
~Kinia

ostatnio interesuje mnie ten temat chociaz niechoruje..niech osoby z nowotworem zaczna odkwaszac swoj organizm! pH czlowieka to ok.7,4..wiekszosc z nas ma zakwaszony organizm przez co rozwijaja sie rozne chorobska w tym nowotwory! ja stosuje metode z soda oczyszczona, a do tego jak najwiecej zasadotworczej zywnosci! ponoc metoda lyzeczka miodu i lyzeczka sody na filizanke, dwa razy dziennie pomaga zwalczyc nowotwor..poczytajcie, a nie szpikujcie sie chemia!

2012-06-27 18:41:24
~gugu

Czyli w skucie mówiąc dieta bogata w produkty zasadotwórcze i unikanie produktów zakwaszających organizm. Siemię lniane posiada także dużo tłuszczy omega-3 i amigdalinę silną substancję antynowotworową.

2012-06-27 17:57:10
~marta

bardzo konkretny artykul! Wszystko jasno i na temat! I latwe w zapamietaniu, Dzieki

2012-06-26 21:59:03
~fuse

W koncu sensowny artykul

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.