wyszukanie zaawansowane

Galerie

5 ziół na uspokojenie

5 ziół na uspokojenie

Thinkstock

1/6

Dzisiejszy tryb życia często powoduje u nas przejściowy stres, pobudzenie emocjonalne oraz trudności z zasypaniem. Taki stan wpływa niekorzystnie nie tylko na nas, lecz również na naszych najbliższych.

Zanim zgłosimy się do lekarza po silnie działające preparaty farmakologiczne, warto skorzystać ze sposobów alternatywnych, takich jak ćwiczenia relaksacyjne czy ziołowe leki uspokajające. Te ostatnie mają to do siebie, że są bezpieczne, nie wywołują efektów ubocznych, mają wielokierunkowe działanie. Zostały skomponowane z surowców roślinnych o znanych i określonych właściwościach leczniczych. W dostępnych preparatach najczęściej znajdziemy wyciągi roślinne z kozłka lekarskiego (waleriany), chmielu, melisy, męczennicy, lawendy, rumianku. Badania leków naturalnych, stosowanych w zaburzeniach snów, wykazały, że najskuteczniejsze są ekstrakty z kozłka i chmielu. Warto się przyjrzeć poszczególnym surowcom.

REKOMENDACJA
1/6
2015-09-02 18:14:32
~mic30

Takie leki na naturalnych składnikach są bardzo pomocne na nerwy. Dlatego zamiast herbatki warto zastosować chociażby nervomix.

2015-05-17 19:01:40
~Karolina

Mi herbaty na uspokojenie nie pomagają dlatego zażywam Forstres. Jest skuteczny i szybko działa. No i ma same naturalne składniki więc jest bezpieczny.

2014-12-02 13:45:42
~kasia

Polecam zdrową herbatkę. A dobra herbatka również świetnie pomaga w odchudzaniu. Ale sama herbata nie pomoże, wiem ze swojego doświadczenia. Mnie sie udało, zaczęłam inaczej się odżywiać, do tego poleciła mi znajoma świetną herbatę, a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej. Nie udałoby mi się bez świetnego programu o którym możecie poczytać na (www.idealnafigura.com/gberes)

2012-10-19 05:41:50
~ana

na uspokojenie O poranku polecam zdrowe śniadanie. Ciocia podała mi stronę: (http://www.zdrowesniadanie.info/ka szub/prechod-na-zdrave-snidane) i teraz wiem, jak ważny jest poranny posiłek.

2012-07-12 16:18:10
~jancio

właśnie tez mialem ta stronke polecić nadarzyn.tv ale mnie ubiegłeś od roku ich sledzę teraz jako pierwsi podali o barszczu trujacej roślinie i fajnie bo inne portale to podłapały a ta roślina jest bardzo trujaca gł dla dzieci

2012-07-12 16:16:31
~koneser

a fajny przepis na winko malinowe odkryłem na www.nadarzyn.tv

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.