wyszukanie zaawansowane

Galerie

6 największych zagrożeń dla mózgu

6 największych zagrożeń dla mózgu

Thinkstock

1/6

Ta najważniejsza część ośrodkowego układu nerwowego jest niezwykle delikatna - każde zaburzenie w dostawie krwi do tego organu, niemal natychmiast powoduje jego reakcję, która może mieć wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Warto wiedzieć, co grozi naszemu mózgowi.

Wstrząśnienie mózgu
Wstrząśnienie nie jest wprawdzie chorobą, a powikłaniem po urazie głowy - jednak to jedna z najczęstszych dolegliwości dotyczących mózgu. Zazwyczaj przebiega łagodnie, nie zagrażając życiu i zdrowiu, nie można jej jednak lekceważyć. Zdarza się bowiem, że objawy urazu na początku wyglądają niewinnie i dopiero z czasem się rozwijają. Do wstrząśnienia mózgu dochodzi w wyniku uderzenia w głowę, gdy mózg obija się o wnętrze czaszki. Zazwyczaj towarzyszy mu ból głowy i nudności. Jeśli po urazie pojawiła się chwilowa utrata pamięci, dezorientacja, wymioty, problemy z widzeniem, ból głowy jest nasilony lub pojawiło się krwawienie z ucha lub nosa - należy bezzwłocznie udać się do lekarza lub wezwać pogotowie. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie badania obrazowego głowy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecana jest obserwacja w szpitalu. Jeśli wyniki badań nie są niepokojące, pacjent kierowany jest do domu - jednak nawet wtedy konieczne jest, by chory jak najwięcej wypoczywał i przebywał pod stałą opieką.

REKOMENDACJA
1/6
2012-07-22 16:21:23
~ALFAiOmega

? ...występuje zmiana wyglądu twarzy, niewyraźna lub bełkotliwa mowa i osłabienie siły kończyn górnych. Zazwyczaj na twarzy widoczny staje się brak symetrii, kącik ust po jednej stronie opada,....czy tu mowa jest o premierze Tusku?!

2012-07-19 09:41:51
~aligatorka

Ogólniki, informacje rodem z magla i przypięte do tego ładne kolorowe ale zupełnie przypadkowe "od czapy" obrazki...

2012-07-18 13:23:00
~lol

jeszcze telewizja !

2012-07-18 12:23:16
~GRUBA MAńka

CZY DIETETYCZKI I ANOREKTYCZKI NIE MOGĄ PISAĆ NA SWOICH FORACH?

2012-07-18 11:06:45
~ewa

To nie jest tak jak to tutaj wyglada. Tez nie moglam schudnac, az do momentu kiedy znalazlam strone www.bede-szczupla.pl. Dzieki niej odmienilo sie moje zycie i teraz moge w koncu cieszyc sie latem.

2012-07-18 10:38:29
~Maciek

Szczupła sylwetka i pozostawanie w dobrej formie kojarzy się z ciężką pracą i odmawianiem sobie wszystkiego, co dobre. Tymczasem istnieje cała masa rzeczy, które możemy robić, by poprawić swój wygląd i kondycję, a które są przyjemne i pożyteczne. Bo jesz ulubione posiłki i tracisz na wadze. Tłuszczyk się spala sylwetka szczupleje ja tak pozbyłem się 15 kg dwa lata temu i do dziś trzymam wagę. Polecam (kalorie-zdrowia.pl)

2012-07-18 09:42:18
~beti

Tak,po urodzeniu dziecka rozregulowało mi się ciśnienie,zaczęła mnie boleć głowa,oczywiście poszłam do lekarza a lekarz jak lekarz,kazał odpoczywać i brać leki na nadciśnienie i to wszystko,a gdzie badania.I jak tu się leczyć a bul głowy jak jest tak jest.

2012-07-18 08:33:52
~as

Dlaczego nie napisano jakim zagrożeniem jest oglądanie seriali oraz wojewódzkiego i różnych Idoli

2012-07-18 08:19:36
~as

Najlepiej jakby badania robił od razu specjalista a badania były okresowe i obowiązkowe. Bo droga od lekarza pierwszego kontaktu do specjalisty jest często bardzo długa a potem jest już za późno nie mówiąc już o przeszkodach ze strony rządu.

2012-07-18 08:16:09
~polka

Schody zaczynają się kiedy udaję się do swojego lekarza... co z tego że Panią boli głowa?? skierowania oczywiście nie otrzymuję bo przecież w moim wieku nic poważnego nie powinno się dziać. Muszę iść prywatnie, ale czy wszystkich na to stać?

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.