wyszukanie zaawansowane

Galerie

10 chorób, które najczęściej atakują latem

10 chorób, które najczęściej atakują latem

Thinkstock

1/11

Panuje przekonanie, że lato to nie czas na choroby. Okazuje się jednak, że najcieplejsza pora roku wcale nie jest od nich wolna. I nie chodzi tu o schorzenia przewlekłe, które mogą nas dotknąć w każdej chwili, ale o choroby i dolegliwości, które latem zdarzają się nawet częściej niż w innych okresach roku.

- Wiąże się to przede wszystkim z ciepłą pogodą oraz zmianą warunków, w których funkcjonuje się podczas urlopu. Często wyjazd poprzedza intensywny czas pracy i stresu, który osłabia układ odpornościowy i zwiększa podatność na różnego rodzaju infekcje. Część dolegliwości wiązać się może ze zmianami otoczenia lub zachowania podczas wakacji - mówi Agnieszka Wasik, specjalista chorób wewnętrznych z Kliniki INVICTA i ostrzega jakich dolegliwości powinniśmy się szczególnie obawiać latem.

REKOMENDACJA
1/11
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.