wyszukanie zaawansowane

Galerie

Promieniowanie UV - czy naprawdę jest szkodliwe?

Promieniowanie UV - czy  naprawdę jest szkodliwe?

fot. Thinkstock

1/6

Sezon plażowy w pełni, a piękna pogoda zachęca do długiego przebywania na słońcu. Nie od dziś wiadomo, że wielogodzinne przebywanie na świeżym powietrzu naraża naszą skórę na szkodliwe działanie promieniowania UV. O szkodliwości tego zjawiska słyszał chyba każdy, nie wszyscy jednak dokładnie wiedzą, na czym polega zagrożenie i jak się przed nim właściwie chronić.

Co to jest promieniowanie UV
Promieniowanie UV to jeden z zakresów światła słonecznego, jaki dociera do Ziemi i oddziałuje na człowieka poprzez wpływ na jego skórę i proces opalania. Wyróżniamy promieniowanie UVA - prawie 95 proc. promieniowania UV, które odpowiedzialne jest za pigmentację skóry (opalanie) oraz proces fotostarzenia się i nowotwory skóry. Promieniowanie UVB stanowi ok. 5 proc. promieniowania UV, które wywołuje u nas rumień i oparzenia słoneczne, a także ma wpływ na powstawanie opalenizny. Ostatni rodzaj to promieniowanie UVC, które jest całkowicie pochłaniane przez warstwę ozonową atmosfery i ma właściwości bakteriobójcze. Promieniowanie to jest wykorzystywane w celach odkażania, na przykład w szpitalach.

REKOMENDACJA
1/6
2012-08-16 01:52:43
~letniczka

Jeśli tak groźne jest UV,to JAKIE SA WYNIKI BADAŃ rozpylania chemitrails.Myślę,że artykuł na ten temat byłby ciekawszy i pouczający.

2012-08-09 17:15:19
~ertert

Wpiszcie w google "cba oszukać ruletkę" ! I co wy na to ??

2012-08-09 12:59:06
~Świadomi

CO ZA IMBECYL PISAŁ TEN ARTYKUŁ ? TO NIE SŁOŃCE WYWOŁUJE SCHORZENIA SKÓRNE I NOWOTWOROWE U CZŁOWIEKA, LECZ ZATRUTE NAJCIĘŻSZĄ CHEMIĄ, PRZEZ PSYCHICZNYCH PSEUDO NAUKOWCÓW POWIETRZE, WODA I PODŁE JEDZENIE ! (żródło: prisonplanet.pl oraz prawda.xlx.pl)

2012-08-09 11:55:26
~basia

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.