wyszukanie zaawansowane

Galerie

6 przyjaciół twojego serca

6 przyjaciół twojego serca

fot. Thinkstock

1/7

Choroby serca to najczęstsza przyczyna śmierci na świecie. Już choćby z tego powodu powinniśmy szczególnie zadbać o ten niezwykle ważny organ. Niestety, nie tylko tego nie robimy, ale też dodatkowo przyczyniamy się do jego obciążenia. Efekt? Co trzeci Polak i co szósta Polka umierają w wyniku chorób kardiologicznych, a około miliona osób rocznie w naszym kraju trafia do szpitala z powodu problemów z sercem lub układem krążenia.

Niektórych przyczyn potencjalnej choroby nie możemy wyeliminować - np. wad wrodzonych i skłonności genetycznych. Trudno też w dzisiejszych czasach uniknąć życia w stresie. Jednak wśród głównych winowajców naukowcy stawiają przede wszystkim brak ruchu i niewłaściwą dietę. A to już zależy tylko od nas. Żeby zminimalizować ryzyko choroby serca wystarczy trochę ruchu i odpowiednia dieta - uboga w tłuszcze i cholesterol. Ważne jest jednak nie tylko to z diety wykluczymy, ale także to, co się w niej znajdzie. Jakie pierwiastki i witaminy zadbają o kondycję naszego serca?

Tagi: potassódselen
REKOMENDACJA
1/7
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
6 przyjaciół twojego serca
Zdrowie & Fitness
Pomidory - które wybrać?
Zdrowie & Fitness
Po co nam minerały?
Zdrowie & Fitness
Witaminy młodości
2012-08-15 23:17:10
~serce jak dzwon

A L-Arginina i tlenek azotu to co? na pewno jest nr 1 !!!! zresztą pisze o tym noblista Louis Ignaro w książce "Nigdy więcej chorób serca" - polecając taki produkt na układ sercowo-naczyniowy jako Pro Argi 9 Plus.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.