wyszukanie zaawansowane

Galerie

Działa czy nie?

Działa czy nie?

123RF

1/6

Stare, zdrowotne przesądy mogą mieć w sobie nieco więcej niż tylko ziarno prawdy. Niektóre jednak są totalną bzdurą, a ich stosowanie zamiast wizyty u specjalisty może przynieść naszemu organizmowi więcej szkody niż korzyści.

Złota obrączka leczy jęczmień
W stwierdzeniu tym jest wiele prawdy. Złoto, oprócz tego, że jest metalem szlachetnym, posiada w sobie właściwości bakteriobójcze, a jak wiadomo jęczmień jest powodowany przez bakterię - gronkowca. Jęczmień to torbielowata infekcja powieki, która z czasem może przerodzić się w gradówkę. W początkowym etapie rozwoju jęczmienia pocieranie go złotym pierścionkiem może przynieść zadowalający efekt, szczególnie dzięki zawartym w wyrobie domieszkom aktywnie biologicznych substancji. - Gdy jęczmień jest już w pełni rozwinięty albo nie mamy pewności, czy nie jest to gradówka, lepiej nie tracić czasu na pocieranie złotem i jak najszybciej wybrać się do okulisty, który zaleci odpowiednie leczenie - najczęściej antybiotyki lub maści sterydowe - mówi Roman Handzel, okulista. Okazuje się, że również srebrna biżuteria może być pomocna w walce z jęczmieniem.

REKOMENDACJA
1/6
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Działa czy nie?
2012-08-20 19:02:46
~olka

dwa tygodnie temu ktoś mi powiedział o złocie na jęczmień i potarłam moją obraczką jęczmień na oku synka( 9 lat) i pomogło ;) ale miał go z miesiąc dlatego artykuł mnie zmartwił ...gromkowiec paskudna bakteria! ale mam nadzieję że się udało?!

2012-08-20 10:50:31
~aws

Jak można być takim analfabeta jak saxoo pisząc "artykół" zamiast artykuł? Znachor , to, że obciagasz chłopcom, to wiadomo od dawna ale żeby się tym chwalić na prawo i lewo...? Daj chłopie spokój i nie chwal się tym, bo to nic czym się chwalic , wrecz przeciwnie

2012-08-20 09:30:19
~Krzysztof91

Ja nie wiem ale według mnie najlepszy na wszystko jest czarny pieprz w granulkach bo to poprawia funkcjonowanie żałądka jak np. ktoś ma biegunkę,na bóle brzucha też jest dobry więc poco kupować tabletki nie mam pojęcia skoro natura daje nam surowce lecznicze.Tylko korzystać a nie truć się chemią

2012-08-20 08:39:20
~Sercowy pacjent

Jakie domowe ? W szpitalnych przychodniach np Szpitalu Bielańskim w rejestracji do Kardiloga ta są dopiero cuda Rok minoł bez p[owrotnie a zapiasywać siemiałem wielokrotnie na listopad tego roku. I co wyszło Pan Kardiolog zażyczył sobie Casting do siebie na listopad dopiero przyszłego roku 2013, a ze trzynastka to i frak na to castingowe spotkanie nie pomoże zadnemu stałemu pacjentowi stałemu z Bielan Warszawskich Zmiłuj się Boze zmiłuj się nasz Panie.

2012-08-19 23:17:19
~znachor

A na dobra cerę i bóle gardła polecam paniom świeża sperma zawierająca głównie proteinę !

2012-08-18 08:47:18
~Bogunia

Bardzo ciekawy artykuł. Godny polecenia. Wreszcie na wp.pl coś ciekawego znalazłam :)

2012-08-18 07:36:21
~rocky

Niestety po raz kolejny wp wprowadza w błąd - link dotyczy trądzika i problemów skórnych, a w artykule cienko. Ech... słabiutko z dziennikarską rzetelnością.

2012-08-18 07:14:29
~saxoo

Nareszcie jakiś artykół wp napisany z sensem i na temat

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.