wyszukanie zaawansowane

Galerie

6 sposobów, by przechytrzyć organizm, kiedy waga ani drgnie

6 sposobów, by przechytrzyć organizm, kiedy waga ani drgnie

fot. Thinkstock

1/7

Codziennie ćwiczysz, wylewasz siódme poty na siłowni, zdrowo się odżywiasz, liczysz kalorie, rezygnujesz z ulubionych kalorycznych potraw, zmieniając styl życia na zdrowszy, a licznik wagi, który do tej pory niemal codziennie pokazywał mniejszą cyfrę, nagle staje w miejscu i ani drgnie. Taka sytuacja spotyka niemal każdego, kto kiedykolwiek podjął walkę z nadprogramowymi kilogramami. Spotka to też każdego, kto odchudzanie dopiero planuje. Warto więc wiedzieć jak poradzić sobie z tym problemem, który zwykle bardzo demotywuje odchudzającego się, często powodując zarzucenie diety i powrót do wagi sprzed odchudzania.

W organizmie człowieka nic nie dzieje się bez przyczyny. Ciało ludzkie zostało wyposażone w różne kontrolujące mechanizmy, które chronią nas samych przed niebezpieczeństwami. Jednym z nich jest często zbytnie obniżenie wagi. „Setpoint” czy tzw. Mechanizm Kontroli Wagi (Weight Control Mechanism) mają za zadanie regulowanie właściwej każdemu człowiekowi masy ciała. Znany wszystkim efekt jo-jo jest właśnie niczym innym jak mechanizmem obronnym „setpointu”, który nie chce pozwolić na obniżenie wagi poniżej zaprogramowanej normy. Moment, w którym chudnięcie zostaje zatrzymane, oznacza dotarcie do naszego indywidualnego „setpointu”. Organizm buntuje się przed przekroczeniem tej granicy. Jeśli w tym momencie przerwie się dietę i powróci do wcześniejszego schematu żywienie, ma się zagwarantowany szybki powrót do wagi wyjściowej. W takim momencie przychodzi chwila na próbę przechytrzenia naszego organizmu, by waga nadal spadała.

Tekst: Anita Demianowicz/ESE/

Polecamy! Najlepsze diety w Internecie. Sprawdź koniecznie!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/7
2019-01-30 13:16:28
~xxx

Widzę, że zdania wielu "internetowych ekspertów" są podzielone. Na każdego chyba działa coś innego... jednak z tego co zauważyłam to i tak najlepsze wyniki w tym temacie osiąga Reducer Thermo Extreme. Radziłabym o nim poczytać https://odchudzaj-zdrowo.pl/ranking -tabletek-na-odchudzanie/

2018-01-31 23:03:12
~Edzia

No to kiedyś faktycznie poniosło, serio ktoś się na to skusi? Ja tam już wolą wydać tą kasę na jakieś zdrowe jedzonko, bo akurat jestem na diecie. Ale mam IQacai i waga powoli leci w dół. Mam nadzieję, że do lata zdążę.

2017-06-02 12:25:37
~Kameus

Dieta, dietą, ale moim zdaniem warto wzbogacić ja jakimiś środkami odchudzającymi, dzięki czemu nie będziemy musieli się męczyć. Ja korzystam z kaplanexu i waga spadła juz o 7 kilogramów w trakcie 3 tygodni.

2016-11-24 13:46:58
~Ola

Ćwiczyłam, widziałam nawet efekty, a waga ani drgnęła. Trenerka podpowiedziała mi, że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, i ćwiczenia faktycznie przynoszą efekty mimo iż liczby się nie zmieniają. Wtedy zrobiłam sobie analizę składu ciała, żeby się przekonać, jaka jest prawda. I rzeczywiście miała rację! Teraz raz w miesiącu powtarzam analizę, pozwala mi to ocenić skutecznie wpływ moich wysiłków na moją sylwetkę :) Więcej o analizie na stronie http://twojcel.eu

2014-05-05 19:54:57
~Gabii

Żadne tabletki odchudzające na mnie nie działają i wcale się tym nie przejmuje, odkąd zamawiam sobie catering dietetyczny jest o wiele lepiej. Perfect Diet jest super nas terenie WWy dowóz gratis, konsultacje z dietetykiem, polecam.

2014-05-04 22:59:18
~Olga

Mi bardzo pomaga zamawianie cateringi dietetycznego z Perfect Diet, mam codziennie zdrowe posiłki i jest lepiej.

2013-09-26 19:50:27
~Lilia

Nie ma co ściemniać odchudzanie to nie przyjemność.Ja będąc na diecie wspomagałam się Foreverslimem.I uważam że dobrze zrobiłam przynajmniej nie miałam problemów z napadami głodu nie chodziłam wiecznie głodna i zła.A co najważniejsze schudłam.

2013-08-24 18:24:54
~LUDWICZKA

U mnie dieta nie za bardzo działała jeżeli waga spadało to potem kilogramy wracały takie błędne koło.Dopiero jak przy ostatniej diecie dołączyłam suplement diety Foreverslim ,jakoś to wszystko zaczęło lepiej funkcjonować.Teraz kończę swoją kurację odchudzającą i jestem lżejsza o 13 kg.

2012-11-30 13:11:46
~Maria

Szczupła sylwetka i pozostawanie w dobrej formie kojarzy się z ciężką pracą i odmawianiem sobie wszystkiego, co dobre. Tymczasem istnieje cała masa rzeczy, które możemy robić, by poprawić swój wygląd i kondycję, a które są przyjemne i pożyteczne. Bo jesz ulubione posiłki i tracisz na wadze. Tłuszczyk się spala sylwetka szczupleje ja tak pozbyłam się 15 kg rok temu i do dziś trzymam wagę. Polecam (twojaidealnafigura.pl)

2012-09-05 20:36:21
~Jagoda

Marzysz o zmianie swojego wyglądu? Nic prostszego ! Odwiedź : WWW.FIXYOURLOOK.COM W ciągu 24 godzin dostaniesz konkretną, dopasowaną do swojego wieku, wagi, wzrostu i innych wymiarów INDYWIDUALNĄ I OSOBISTĄ (czyli nie szablonową i automatycznie wysłaną przez komputer!) poradę z najlepszymi dla Ciebie propozycjami zmiany Twojego wyglądu. I to wszystko za jedyne…39 złotych! Tak; tylko 39 złotych! www.fixyourlook.com Sukces jest w Twoich rękach!

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.