wyszukanie zaawansowane

Galerie

8 rzeczy, których nie wiesz o cerze naczynkowej

8 rzeczy, których nie wiesz o cerze naczynkowej

fot. Thinkstock

1/9

Cera naczynkowa potrafi sprawiać problemy. Jest chimeryczna, wrażliwa – zarówno na kosmetyki, jak i warunki atmosferyczne. Jej cechą charakterystyczną jest kruchość i mała elastyczność naczyń krwionośnych, które łatwo pękają, powodując zaczerwienienia i rumieńce. Dlatego ważne jest, by w o jej naturze wiedzieć jak najwięcej.

Zaczerwienienie twarzy to znak, że pękają mi naczynka
Nie. Zaczerwienienia na twarzy nie muszą być popękanymi naczynkami. Mogą powstać poprzez mechaniczne bądź chemiczne podrażnienie skóry. Czyli mówiąc prościej: przez nadmierne pocieranie naskórka (np. w trakcie demakijażu) lub używanie drażniących kosmetyków (np. z kwasami owocowymi). Czasem mogą też wynikać jedynie z jej płytkiego unaczynienia. Oczywiście taka płytko unaczyniona cera też wymaga specjalnej pielęgnacji - preparatami do cery wrażliwej, ale nie oznacza problemu z pękającymi naczynkami.

Tekst: Maja Antoszewska/ESE/

REKOMENDACJA
1/9
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Cera naczynkowa
Zdrowie & Fitness
"Pajączki" na twarzy
Zdrowie & Fitness
Pajączek na twarzy
Zdrowie & Fitness
Jaki masz rodzaj cery?
Zdrowie & Fitness
Biała dama
2015-08-08 21:05:45
~Bugalska

Zgadzam się z Tobą. Mnie po badaniach wyszło, że powinnam przejść na dietę wegetariańską. Od kiedy nie jem mięsa moja cera wygląda znacznie lepiej. Na szczęście można już kupić wiele smacznych suplementów o gotowych półproduktów wegetariańskich w Internecie. Dobre ceny są w MarketBIO.

2014-07-03 14:17:47
~klaudia

ja mam cerę naczynkowa ale odkrylam kosmetyki, które dobrze ja pielęgnują - dermokosmetyki Capillaries firmy Dermika - super wzmacniają skore, dobrze odżywiają, polecam :)

2012-10-09 11:20:31
~ala

Też miałam z tym problem.Dobre kosmetyki nawet nie pomagały. I w końcu ktoś znalazł sposób aby zniknął u mnie ten problem.Znajomy polecił konsultanta który pomógł mi. Teraz mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.